Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Historia miasta w Zeszytach Myszkowskich

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Historia miasta w Zeszytach Myszkowskich

To nowy, edukacyjny projekt, który trafił do naszych szkół, bibliotek i czytelni. Po monografii miasta, którą można jeszcze nabyć w Miejskim Domu Kultury, to drugie wydawnictwo na temat historii naszego miasta.

Dr hab. Kazimierz Miroszewski i dr Jarosław Durka wyszli z propozycją corocznego wydawania zeszytów historycznych pod tytułem „Zeszyty Myszkowskie”, które wydawane będą również pod ich redakcją naukową. Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak uznał, że jest to bardzo dobra propozycja edukacyjna zarówno dla uczniów naszych szkół jak i osób dorosłych, i tym sposobem miasto stało się wydawcą i partnerem projektu.

Jak przystało na wydawnictwo popularno-naukowe posiada ono Radę Naukową w skład której wchodzą historycy Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Jana Długosza oraz Uniwersytetów Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza. We wstępie od Redakcji czytamy …” Istnieje potrzeba rozszerzenia badań nad historią poszczególnych miejscowości, jak i zachodzącymi zmianami gospodarczymi, społecznymi, kulturalnymi czy rozwojem sportu na ziemi myszkowskiej. Kierując się tym przeświadczeniem wyszliśmy z inicjatywą przygotowania nowego wydawnictwa –„Zeszytów Myszkowskich”, wydawanych jako rocznik o tematyce humanistyczno-społecznej(…). Inicjatywę tę podjął Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, upatrując w przedsięwzięciu materiał dydaktyczny dla uczniów szkół myszkowskich. Tym samym Urząd Miasta Myszkowa stał się wydawcą i partnerem projektu.”

W tym pierwszym numerze możemy zapoznać się z tekstami na temat: sytuacji społeczno-gospodarczej rodzin chłopskich w rejonie Myszkowa w XVIII i XIX w., ruchu ludowego na ziemi myszkowskiej w latach 1939-49, wód artezyjskich w Myszkowie-Mijaczowie w latach trzydziestych XX w. W tym pierwszym, historycznym wydaniu można znaleźć również jeszcze wiele innych ciekawych propozycji historycznych.

Życząc miłej lektury, zapraszamy do czytelni i bibliotek miejskich.

25

LIS

2014

3913

razy

czytano

1256/2760

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.