"Dzień Praw Człowieka"

"Dzień Praw Człowieka"

W środę 10 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 przeszli ulicami Myszkowa w upamiętnieniu „Dnia Praw Człowieka”.

Dzień 10 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i obchodzony na całym świecie. Z uczniami spotkała się Zastępca Burmistrza Miasta Iwona Franelak, która m.in. powiedziała:
- Odpowiedzialność za prowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej, jak i szerzenie wiedzy o prawach człowieka oraz kształtowanie postawy poszanowania praw człowieka spoczywa na szkole i każdym nauczycielu-wychowawcy dzieci i młodzieży. Kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia w przekonaniu o równości wszystkich ludzi bez względu na płeć, pochodzenie rasowe lub etniczne, religię, przekonania, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną to jedyna droga w rozwoju świadomego, odpowiedzialnego i demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.

Obchody międzynarodowego Dnia są okazją do uczczenia odwagi i osiągnięć ludzi, którzy wkładają wiele wysiłku i poprzez swoje działania dążą do ochrony praw człowieka.

Dzień Praw Człowieka - 10.12.2014 r. (Ilość zdjęć w galerii: 20)

GRU