Kryteria rekrutacji do przedszkoli na rok 2015/2016

Kryteria rekrutacji do przedszkoli na rok 2015/2016

Szanowni Państwo,
nowelizacja ustawy o systemie oświaty zmieniła zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli.

W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego komisja jest zobowiązana do zastosowania siedmiu kryteriów wymienionych w ustawie.

Jeśli po tym etapie postępowania w przedszkolu nadal są wolne miejsca, naboru dokonuje się na podstawie kryteriów samorządowych przyjętych przez Radę Miasta w Myszkowie w drodze uchwały.

Uwzględniając uwagi  dyrektorów myszkowskich przedszkoli oraz zasady rekrutacji wykorzystane już w roku 2014/15, przygotowaliśmy propozycje kryteriów samorządowychktóre po konsultacji z Państwem, będą zastosowane w postępowaniu rekrutacyjnym na rok 2015/16:

- dziecko obojga rodziców pracujących/ studiujących w systemie stacjonarnym,
- rodzeństwo dziecka kontynuującego wychowanie przedszkolne w przedszkolu  pierwszego wyboru,
- czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 6 godzin,
- przedszkole wskazane we wniosku jest najbliżej położonym od miejsca zamieszkania  dziecka,
- przedszkole wskazane we wniosku jest najbliżej położonym od miejsca pracy jednego z rodziców.

Chcemy poznać Państwa opinię w tej sprawie, dlatego zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych.

Uwagi i propozycje można zgłaszać do dnia 6 lutego 2015 r. wypełniając ankietę, która jest  załącznikiem do niniejszej informacji w następujący sposób:
● przesyłając ją elektronicznie na adres: edukacja@miastomyszkow.pl
● oddając wypełnioną ankietę w wybranym przedszkolu/ szkole (w której jest oddział przedszkolny)

STY