Jurajski Bieg Przełajowy Grzędą Mirowsko-Bobolicką

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielę 29 marca 2015 r. na terenie Grzędy Mirowsko-Bobolickiej i Lasu Pikulowego oraz ścieżki pieszo-rowerowej odbył się Jurajski Bieg Przełajowy na dystansie 12 km kobiet i mężczyzn oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

W Bobolicach u podnóża zamku na starcie stanęło 105 biegaczy, w tym dzieci i młodzież, którzy przyjechali do nas między innymi z Warszawy, Katowic, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Starachowic, Włoszczowej oraz Myszkowa. Spora ilość wytrwałych kibiców zagrzewała dopingiem biegaczy do walki na trasie, a wśród nich Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto - Mazur, która wręczała medale za udział dobiegającym zawodnikom, między innymi Burmistrzowi Miasta Myszków Włodzimierzowi Żakowi, który wziął udział w biegu głównym.

Trasa biegu głównego 12 km (2x6 km) została oznaczona taśmami ostrzegawczymi i znakami informującymi o kierunku biegu. Na trasie rozstawieni zostali sędziowie, którzy weryfikowali zawodników na trasie. Pomiar czasu odbywał się za pomocą systemu chip.

Funkcje bezpieczeństwa pełniła Grupa Jurajska GOPR z Podlesic oraz sędziowie KS Jurajskie Orły, którzy dodatkowo weryfikowali zawodników na trasie i linii mety.

W biegu głównym na dystansie 12 km mężczyzn zwyciężył Piotr Magiera z Myszkowa z czasem 41:28 min przed Pawłem Cieślikiem z Katowic z czasem 42:15 min, natomiast trzecie miejsce zajął Dariusz Wilk z czasem 43:06.

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Kuzyk z Raciszyna reprezentująca WKB Meta Lubliniec z czasem 49:26 min, druga była Tamara Koczur z Myszkowa zawodniczka Ambitnych Amatorów z czasem 55:15min, trzecia była również zawodniczka Ambitnych Amatorów Eliza Krzysztoń z Żarek.

Nagrody w biegu głównym kategorii OPEN i kategorii wiekowych wręczali Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto- Mazur oraz Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

Równo o godz. 10.00 rozpoczęła się rywalizacja najmłodszych uczestników Biegu Przełajowego. W kategoriach dzieci klas 1-3 na dystansie 300 m zwyciężyły wśród dziewczynek ex aequo Milena Galińska z Parkoszowic i Gabriela Kupczak z Myszkowa, drugie miejsce zajęła Zuzia Karmańska z Bytomia. Wśród chłopców pierwsze miejsce dla Szymona Zamory z Żarek, drugie miejsce dla Szymona Pacholczaka, a trzecie Mateusza Jedzinaka z Będzina.

Na dystansie 800 m kategorii klas 4-6 zwyciężyli: wśród dziewcząt pierwsze miejsce dla Aleksandry Knapczyk z Myszkowa. A wśród chłopców Dariusz Zamora z Jaroszowa, za nim uplasował się ??ukasz Witczyk, zaś trzecie miejsce przypadło Bartkowi Koczurowi z Myszkowa.
Dystans 1600 m pokonał w pojedynkę Tymoteusz Panek z Bierunia, zajmując tym samym pierwsze miejsce w tej kategorii.

Szczegółowe wyniki biegów - kliknij tutaj

Organizator Biegu Przełajowego Klub Sportowy Jurajskie Orły chce wyrazić podziękowania dla wszystkich uczestników za wysoki poziom współzawodnictwa i liczną frekwencie jak również dla wszystkich partnerów i sponsorów bez których ten bieg nie mógłby się odbyć :

Partnerzy Honorowi:
Starostwo Powiatowe Myszków - nagrody dla dzieci i młodzieży,
Gmina Niegowa –pomiar czasu oraz statuetki,
Miasto Myszków - upominki w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn,
Grupa Jurajska GOPR Podlesice - Naczelnik grupy Adam van der Coghen – opieka medyczna na trasie

Partnerzy wspierający:
Sklep Sportowy SENGAM SPORT - Dariusz Bednarczyk, sponsor nagród w kategorii OPEN
„Zamek Bobolice” Senator Jarosław Lasecki - udostępnienie terenów pod trasę i bazę zawodów
„Jurajska”- Wytwórnia Napojów Gazowanych w Postępie- napoje dla zawodników
DECATHLON Poczesna – nagrody dla dzieci i młodzieży „Studio Zebra” Myszków- Paweł Froncisz , druk plakatów promujących, logo biegu
Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Ewerro Sp.z o.o.- sponsor statuetek
Skład Budowlany DARPOL z Niegowy – sponsor nagród dla dzieci
Firma Rent – Pol – użyczenie agregatów

Patronat medialny:
Gazeta Myszkowska

Ze sportowym pozdrowieniem dla uczestników oraz partnerów Klub Sportowy Jurajskie Orły Dyrektor biegu: Mateusz Gocyła
Sekretarz zawodów: Anna Gocyła
Sędzia główny zawodów: Paweł Michniewski