Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Emocje pozwalają przełamać granice" - niezapomniana wymiana uczniowska w Słowenii

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Emocje pozwalają przełamać granice" - niezapomniana wymiana uczniowska w Słowenii

W dniach 15.03 - 19.03.2015 r. dwudziestoosobowa grupa uczniów z klas V i VI ZSP Nr 5, wraz z opiekunami, w ramach projektu Comenius, uczestniczyła w wymianie polsko-słoweńskiej. 

Po przyjeździe i przywitaniu się ze słoweńskimi przyjaciółmi uczniowie rozpoczęli gościnę w ich domach. Uczniowie i grono nauczycieli szkoły w Nakle powitali gości z Polski uroczystym apelem, w czasie którego wystąpił chór, soliści, zespół taneczny w ludowych strojach. Polskie i słoweńskie dzieci wspólnie uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych, pogłębiając wiadomości na temat krajów, z których pochodzą. Brały też udział w zajęciach praktycznych: prac ręcznych, plastycznych, a nawet razem przygotowywały potrawy. Rywalizowały w czasie rozgrywek sportowych w piłkę nożną, siatkową. W czasie szkolnych zajęć uczniów, nauczyciele -opiekunowie zwiedzili jedno z najnowocześniejszych słoweńskich przedszkoli, a także secondary school w miejscowości Strahinj. Poznali warunki i metody pracy w tych placówkach.

Nasi uczniowie w czasie wycieczek krajoznawczych poznawali też piękno Słowenii- kraju wyżynnego i górskiego. Zwiedzając miejscowości Kranj, Bled (nad jeziorem Bled, u podnóża Alp Julijskich), Lublanę – stolicę, spacerowali po pięknych uliczkach, oglądali zabytki. W  czasie wizyty w Jaskini Postojna podziwiali urocze formy skalne - nacieki i kurtyny skalne. Mogli też zobaczyć niezwykłe, żyjące tylko tutaj zwierzątko- bezokiego płaza, odmieńca jaskiniowego. W czasie pobytu w miejscowości Piran, przypominającej architekturą włoską Wenecję, ciesząc się widokiem Adriatyku, marzyli o wakacjach.

Na pożegnanie gospodarze przygotowali dwie niespodzianki: piękny koncert chóru i solistów, który obył się w murach szkoły (wszyscy długo byli pod jego wrażeniem) oraz wizytę w ośrodku sportów zimowych w dolinie górskiej Planica – tu uczniowie polscy i słoweńscy wspólnie oglądali treningowe skoki narciarskie na skoczni mamuciej Letalnicy. Kibicowali skoczkom w pięknych, wspólnie przygotowanych, czapkach. Spotkali się też ze słoweńskim skoczkiem Jurijem Tepešem, a także polskimi zawodnikami: Piotrem Żyłą, Kamilem Stochem oraz ich trenerem ??ukaszem Kruczkiem. Wspólne kibicowanie kończyło pobyt w pięknej, gościnnej Słowenii. Po wzruszającym pożegnaniu uczniowie wyruszyli w podróż do domu, wierząc, że przyjaźnie przez nich zawarte przetrwają. 

Wymiana uczniów ZSP Nr 5 w ramach programu Comenius - Słowenia 15-19.03.2015 r. (Ilość zdjęć w galerii: 10)

09

KWI

2015

2996

razy

czytano

1168/2735

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.