"Młody Myszkowianinie - czy znasz swoje miasto?"

"Młody Myszkowianinie - czy znasz swoje miasto?"

21 maja 2015 r. w  Miejskim Domu Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Młody Myszkowianinie, czy znasz swoje miasto?, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka.

Organizatorem konkursu była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie. Tematyka związana była z historią, przemianami gospodarczymi, położeniem geograficznym miasta Myszkowa. Celem Konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań oraz popularyzowanie wiedzy o miejscu zamieszkania, mieście i okolicy,
  • ukazywanie zmian zachodzących w mieście
  • rozbudzanie zainteresowania historią miasta oraz jego walorami turystycznymi
  • poznawanie ciekawych i mało znanych miejsc oraz  obiektów miejskich
  • pogłębianie wiedzy o ludziach związanych z historią i rozwojem miasta
  • budzenie lokalnego patriotyzmu
  • poszerzanie umiejętności korzystania z nowoczesnych źródeł przekazu

W Konkursie brało udział 23 uczniów, reprezentujących 7 szkół z 13 zaproszonych do konkursu z  terenu miasta Myszkowa. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00. Nauczycieli i uczniów  przywitała Edyta Polak kierownik PBP RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie. Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe, polegające na rozwiązaniu przez uczniów, w ciągu 60 minut, testu złożonego z 30 pytań otwartych sprawdzających wiedzę na temat swojego miasta (maksymalna ilość punktów jaka można było zdobyć to 35). Sprawnym przebiegiem i sprawdzaniem prac zajmowała się Komisja w skład której weszli: Jolanta Kempa - z-ca Kierownika Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Myszkowie, Renata Lewandowska - Kierownik Działu Artystycznego Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, Tomasz Kołacz – twórca bloga Ziemia Myszkowska, Edyta Polak – kierownik PBP RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie.

Po zakończeniu pracy, komisja ogłosiła wyniki rywalizacji:
I miejsce - Daria Ożóg, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. A. Mickiewicza
II miejsce - Daria Lizak, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. A. Mickiewicza
III miejsce - Aneta Skrzypczak,Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. R. Schumana

Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody książkowe – albumy o tematyce krajoznawczej od sponsora imprezy MIędzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie a także upominki z logo miasta Myszkowa.

Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, ich nauczycielom, dyrekcjom szkół oraz Burmistrzowi Miasta Myszków. Dziękujemy również naszemu sponsorowi: Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu, jak również Miejskiemu Domowi Kultury za udostępnienie sali do przeprowadzenia konkursu.