Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Podsumowanie tygodnia integracji w SP nr 5 w Myszkowie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie tygodnia integracji w SP nr 5 w Myszkowie

22 maja 2015 r. uczniowie wszystkich klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie spotkali się, aby poczuć się jedną wielką rodziną.

Rozpoczęto od rywalizacji sportowej – specjalny tor przeszkód, to wyzwanie przed którym stanęli uczniowie i przedszkolaki z grup integracyjnych zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 3.

Wyścigi  w parach  miały  pokazać, że  pomaganie sobie wzajemnie i pokonywanie własnych słabości może dawać wiele satysfakcji. Tu każdy zostawał zwycięzcą czego dowodem były medale ufundowane przez Radę Rodziców, a uroczyście wręczone przez z-cę Burmistrza Myszkowa Iwonę Franelak.

Sprawni inaczej - tak często określa się osoby z różnymi dysfunkcjami. W szkole wszystkim nam zależy, aby czuły się doceniane i mogły na miarę swoich możliwości rozwijać swoje zainteresowania. To dla nich w głównej mierze organizowane są Dni Otwarte Integracji.

- Robimy to, aby  udowodnić, że można łączyć i wspólnie pracować z uczniami wymagającymi specjalnej troski, które chcą być jak ich rówieśnicy po prostu szczęśliwi - tak uzasadnia cel przedsięwzięcia jedna z nauczycielek uczących w klasach integracyjnych.

Jako podsumowanie licznych konkursów przygotowana została wystawa prac uczniów, w tym na plakat „Stop przemocy”. W trakcie akademii, w obecności zaproszonych gości: przedstawiciela Urzędu Miasta – pani Jolanty Kempy, dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców - wręczone zostały dyplomy i nagrody. W formie inscenizacji uczniowie opowiedzieli, że „Nie jesteśmy sami ze swoimi problemami”. Wspólny taniec na zakończenie pokazał, że dziecięca radość nie uznaje barier i nie dzieli a prawdziwie integruje naszą społeczność.

28

MAJ

2015

4120

razy

czytano

1167/2764

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.