Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

UKS na turnieju Wolsferg Cup w Austrii

Filtrowanie aktualności

data od

data do

UKS na turnieju Wolsferg Cup w Austrii

22 maja zawodnicy UKS Myszków wyjechali na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej do Austrii. W czterodniowym turnieju Wolfsberg Cup uczestniczyło łącznie 58 zawodników z 4 grup wiekowych z naszego klubu.

Po raz pierwszy w turnieju zagranicznym uczestniczyli 11-latkowie, podopieczni trenera Andrzeja Będkowskiego. Po raz kolejny wyjechali 12-latkowie trenera Macieja Maślankiewicza, 13/14-latkowie trenera Jacka Wosia oraz najstarsza grupa 15-letnich Trampkarzy pod opieką trenera Marka Szycowskiego.

Wolfsberg przywitał gości deszczową pogodą. W takim klimacie odbyło się też otwarcie turnieju, na który stawili się zawodnicy z Austrii, Niemiec, Danii, Włoch, Polski, Chorwacji, Węgier, Czech i Słowacji. ??ącznie w turnieju uczestniczyło 650 zawodników a mecze były rozgrywane na 5 trawiastych boiskach. UKS Myszków poza gospodarzami z ASCO Wolfsberg wystawił do rozgrywek największą reprezentację. Niestety doskonałą organizację turnieju pokrzyżowała pogoda. Obfite opady deszczu uniemożliwiły rozegranie pełnych rozgrywek pierwszego dnia. Rozmiękła murawa oraz deszcz nie pozwolił na kontynuowanie meczów, a w takiej sytuacji regulamin przewidywał rzuty karne. Po przedwcześnie zakończonym pierwszym dniu turnieju przemoczeni i zmęczeni zawodnicy musieli udać się do miejsc noclegowych.

Drugi dzień to piękna pogoda i kolejne mecze. Krótkie turniejowe potyczki, rzuty karne, zmiana systemu rozgrywek (w niedzielę organizatorzy postanowili unieważnić część meczów z soboty), trudne warunki pogodowe oraz kontrowersyjne decyzje austriackich sędziów spowodowały, że myszkowiacy nie mogą uznać osiągniętych wyników sportowych za udane.

Ostatecznie zawodnicy UKS Myszków zajęli: U11 - 6. miejsce na 12 drużyn, U12 - 14. miejsce na 20 drużyn, U14 - 13. miejsce na 16 drużyn, U15 - 8. miejsce na 13 drużyn.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych największą wartością wyjazdu była możliwość rywalizacji młodych piłkarzy z Myszkowa z kolegami z zagranicznych klubów. Niektórzy z zawodników po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowej turnieju, a niektórzy skorzystali po raz pierwszy z możliwości odwiedzenia innego kraju. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez gospodarzy było zaproszenie burmistrza miasta Wolfsberg na uroczystą kolację do Miejskiego Ratusza. W kolacji uczestniczyli przedstawicieli klubów sportowych. UKS reprezentował prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Myszków Robert Marędowski.

To już czwarty międzynarodowy turniej, w którym uczestniczyli myszkowscy zawodnicy. Wcześniej UKS zorganizował wyjazd do Wiednia, Francji oraz Anglii.

02

CZE

2015

2571

razy

czytano

1164/2762

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.