Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Trójka” na zakończeniu projektu Comenius w Rzymie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trójka” na zakończeniu projektu Comenius w Rzymie

“Trójka” in la fine del progetto Comenius a Roma - tak, tak... uczniowie ZSP nr 3 w Myszkowie, oprócz obowiązkowego języka angielskiego, próbowali również porozumiewać się w języku włoskim, na podsumowaniu projektu Comenius w Rzymie.

Projekt „FEARS” w programie Comenius rozpoczął się w roku 2013, a zakończył w 2015. Finał, w którym brało udział ponad 70 uczniów i nauczycieli z Polski, Włoch, Turcji, Węgier, Bułgarii, Rumunii i Chorwacji, miał miejsce w Rzymie w dniach 15-20 maja 2015 roku.

W tym czasie główni koordynatorzy szkół biorących udział w projekcie bardzo aktywnie pracowali nad końcowymi wnioskami i opracowaniami, natomiast uczniowie przygotowywali produkt końcowy – Flashmob (z ang. Błyskawiczny tłum ), który był zaprezentowany w ostatnim dniu spotkania na Piazza del Popolo w centrum Rzymu. W przedstawieniu brali udział uczniowie z Węgier, Chorwacji, Włoch, Polski oraz nauczyciele z pozostałych państw partnerskich. Było to wyjątkowe wydarzenie i miało bardzo duży oddźwięk wśród mieszkańców Rzymu.

9 uczniów z ZSP nr 3 w Myszkowie oraz ich opiekunowie: szkolny koordynator projektu Roksana Sabatowska, dyrektor ZSP nr 3 Bożena Raczek oraz opiekunowie pani Renata Cholewka i pani Urszula Kozieł, byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Poznali wielu nowych kolegów, mogli zapoznać się z urokami „Wiecznego Miasta” (zwiedzili Forum Romanum, Coloseum, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Watykan i oczywiście urokliwe uliczki rzymskie ), zobaczyli również jak wygląda nauka we włoskiej szkole, w której byli uroczyście goszczeni. Mogli także podszkolić język angielski, który był językiem roboczym projektu „FEARS”.„Było cudownie! Chcemy tam wrócić!” – mówią uczestnicy projektu z Trójki – a przede wszystkim chcemy zachęcić nauczycieli i uczniów do uczestniczenia w tego typu projektach. Naprawdę warto!

- Jako dyrektor cieszę się, że nasza szkoła wzięła udział w tym projekcie. Był to już kolejny udział w programie Comenius. Nauczyciele oraz uczniowie mogli poznać kulturę i obyczaje innych państw. Było to bardzo bogate doświadczenie. Jestem wdzięczna nauczycielom i uczniom, że godnie reprezentowali naszą szkołę a przede wszystkim p. R. Sabatowskiej, która już po raz drugi była szkolnym koordynatorem projektu - dyrektor szkoły Bożena Raczek.

- Jestem bardzo zadowolona, że po raz kolejny nasza szkoła otrzymała pozytywną akceptację Agencji Narodowej w Warszawie i mogliśmy realizować projekt z grantu unijnego w wysokości 20,000 Euro. Uczestnicząc w programie uczniowie i nauczyciele mogli poznać system edukacji, kulturę i obyczaje różnych zakątków Europy. W projekcie „FEARS” (Obawy) mogliśmy przełamać lęki i obawy związane ze szkołą, władzami, religią i życiem społecznym.
Zorganizowałam 4 zagraniczne wyjazdy do Turcji, Bułgarii, Chorwacji i Włoch. Bardzo mnie ucieszył uśmiech na twarzy, zadowolenie i wdzięczność uczestników projektu - koordynator Roksana Sabatowska.

05

CZE

2015

3069

razy

czytano

1107/2709

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.