ZS nr 2 laureatem konkursu Zaadoptuj rzekę!

ZS nr 2 laureatem konkursu Zaadoptuj rzekę!

Znamy już laureatów konkursu Zaadoptuj rzekę 2015 Klubu Gaja. Za najciekawsze przeprowadzenie działań nagrodzeni zostali Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, Szkoła Podstawowa Skrzydła z Lublina oraz Przedszkole nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej, za najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody: Gimnazjum nr 2 w Sobkowie oraz Przedszkole nr 6 w Katowicach, a za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników i podmiotów Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej, Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie oraz Przedszkole nr 7 w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Zaadoptować rzekę, lub inny akwen, oznacza otoczyć ją opieką, zainteresować się jej aspektami przyrodniczymi, historycznymi czy społecznymi a także lepiej ją poznać. W konkursie Zaadoptuj rzekę, Klub Gaja nagradza działania dla rzek lub innych akwenów oraz oszczędzania wody podejmowane przez uczestników. Zwycięskie szkoły nagrodzone zostaną kilkudniowym wyjazdem edukacyjnym w Beskidy (koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia a także zajęć edukacyjnych pokrywa Klub Gaja). Dla przedszkoli nagrodą są statuetki. Laureaci wśród pozostałych podmiotów otrzymają pamiątkowe tablice informacyjne – znaki wodne.

Nagroda dla szkoły (wyjazd w Beskidy) w kategorii II - za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników i podmiotów trafiła do Zespołu Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie, którego uczniowie w swoje działania zaangażowali m.in.: cztery myszkowskie szkoły, PAH, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, OSP, ZWiK, Nadleśnictwo, market oraz dwie fundacje.

CZE