Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Nowa inwestycja na Polach Będuskich

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowa inwestycja na Polach Będuskich

Zaczęły się prace związane z budową kompleksu produkcyjnego na jednej z działek pól będuskich. Powiat Myszkowski sprzedał teren pod działalność gospodarczą, a nabywcą jest firma „PUREKO”. Zaoferowana cena wyniosła 2 389 561,00 zł netto. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak odwiedzili miejsce, gdzie właśnie rozpoczęły się prace nad wybudowaniem hal produkcyjnych.

Rozstrzygnięcie przetargu miało miejsce w lutym tego roku. Działka której właścicielem był dotychczas Powiat Myszkowski, została włączona do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To już kolejna inwestycja na polach będuskich, która przyczyni się do poprawy sytuacji na rynku pracy w Myszkowie i całym Powiecie.

- Dzięki rozpoczynającej się inwestycji będziemy promować strefę ekonomiczną w Myszkowie oraz poszukiwać nowych inwestorów. Sugestią do wybudowania zakładu produkcyjnego właśnie tu, była strategia rozwiązywania problemów społecznych powiatu myszkowskiego na lata 2009-2015  – mówi Karol Górczyński, właściciel firmy, dodając, że największa bolączka gospodarki, czyli bezrobocie, ma swoje źródło w przemianach społecznych, jakie dokonały się w Polsce na początku lat 90-tych.

W wyniku przetargu prawo własności działki nabyła firma PUREKO SP. z o.o., której siedziba mieści się w Myszkowie. Firma powstała w 2009 roku i specjalizuje się w produkcji polieterowych elastycznych pianek standardowych typu T w zakresie gęstości od 17 do 50 kg/m3 oraz szerokim przedziale twardości.
Pianki wytwarzane przy użyciu wysokiej jakości surowców krajowych oraz zagranicznych.
Zastosowana technologia produkcji jest w pełni bezpieczna zarówno dla środowiska, zespołu ludzi odpowiedzialnego za proces produkcji, jak i docelowego klienta.

Warto przypomnieć, że teren pól będuskich, które zostały przez Powiat Myszkowski zrewitalizowany i przystosowany do szeroko rozumianej działalności gospodarczej, cechuje bardzo dobra lokalizacja, która dla inwestorów ma ogromne znaczenie.

10

SIE

2015

9779

razy

czytano

1131/2760

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.