Dożynki 2015

30 sierpnia w Koziegłowach odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, podczas których świętowali rolnicy powiatu myszkowskiego.

Gospodarzami tegorocznych Dożynek byli: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka. W Dożynkach uczestniczyli również włodarze Myszkowa w osobach burmistrza Włodzimierza Żaka i zastępcy Iwony Franelak.

W imprezie uczestniczyli również osoby reprezentujące najwyższe władze kraju oraz sąsiednie jednostki administracyjne i społeczności lokalne. Jak co roku, koła gospodyń wiejskich i zespoły śpiewacze przygotowały przepiękne i pomysłowe wieńce, które przekazane zostały w ręce przedstawicieli Parlamentu, samorządu powiatowego i gminnego.

Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymali Państwo Bożena i Krzysztof Kłosowiczowie z Myszkowa, którą wręczeli Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak wraz z radna powiatową Jadwigą Skalec. Nagrodę Ministra otrzymał również Pan Dariusz Machura z Myszkowa. Burmistrz Żak wręczył również nagrodę dla rolnika z Gminy Myszków Pana Krystiana Pawlika.

Piękne wieńce dożynkowe od KGW Ostrowiolinki z Ostrowa oraz KGW Nowosianki z Myszkowa otrzymali burmistrz i zastępca burmistrza Myszkowa.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Koziegłowach - 30.08.2015 r. (Ilość zdjęć w galerii: 15)

WRZ