Drogi w remontach, szkoła w termomodernizacji

Drogi w remontach, szkoła w termomodernizacji

Trwają prace remontowe na myszkowskich drogach oraz przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej Nr 6 w Nowej Wsi.

W ramach I etapu poprawy bezpieczeństwa ruchu poprzez modernizację odcinków wybranych dróg gminnych zaawansowane prace trwają na ulicach Pięknej i Waryńskiego. Po ich zakończeniu powstanie ciąg ulic (Piękna, Waryńskiego, Jedwabna, 8 Marca) ułatwiający dojazd do strefy przemysłowej na Pohulance oraz do strefy ekonomicznej przy ulicy Gruchla. W ramach tego samego programu, rozpoczęły się już prace na ulicy Królowej Jadwigi w Mrzygłodzie.

Ulica Waryńskiego w trakcie modernizacji.

Na ulicy Królowej Jadwigi rozpoczęły się prace.

W Mrzygłodzie trwa również budowa drogi w ul. Traugutta wraz z jej odwodnieniem, a na ulicy Jana Pawła II przebudowywany jest chodnik.

Przebudowa chodnika na ulicy Jana Pawła II.

Trwają również prace przy termomodernizacji kolejnej szkoły w naszym mieście tj. w Szkole Podstawowej Nr 6 na Nowej Wsi, polegające na wymianie okien i drzwi zewnętrznych, dociepleniu przegród, wymianie kotła olejowego na pompę ciepła z gruntowym wymiennikiem. Wartość inwestycji to blisko 2,3 mln złotych, a planowany termin zakończenia to 19 sierpnia 2016 r.

Termomodernizacja SP Nr 6 w Nowej Wsi w trakcie realizacji.

W ramach przeprowadzonych przetargów zostali również wyłonieni wykonawcy m. in. dla zadań:
- wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn.„Adaptacja budynku internatu na lokale komunalne”,
- budowa trawiastego boiska do piłki nożnej wraz ze ścieżką zdrowia w ramach kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego "Dotyk Jury",
- wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej do realizacji kolejnych wiat przystankowych.

ROGELLI RANCO