"Wyprawa-poprawa" czyli Sprzątanie Świata 2015

"Wyprawa-poprawa" czyli Sprzątanie Świata 2015

Akcja sprzątania świata w Polsce odbywa się po raz XXII. W naszym mieście w najbliższych dniach odbędzie się akcja pn. „Sprzątanie Świata – Polska 2015”. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „WYPRAWA-POPRAWA”.

W ramach międzynarodowej akcji, która będzie się odbywać w dniach 18, 19 i 20 września br. dzieci oraz młodzież będą się starać, aby nasze miasto zmieniło swój wygląd wizualny. W najbliższych więc dniach uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Przedszkoli oraz Szkół Średnich wraz z opiekunami będą sprzątać tereny naszego miasta. Pragniemy szczególnie zachęcić do wzięcia udziału w ww. akcji wszystkich mieszkańców. To od zachowania każdego z nas zależy, jak będzie wyglądać nasza ziemia.

Gmina Myszków zaopatruje wszystkich chętnych do sprzątania w niezbędne materiały: worki i rękawice oraz zajmie się zbiórką nagromadzonych w różnych punktach miasta worków ze śmieciami, które zostaną przekazane w miejsce unieszkodliwienia. Gmina zabezpiecza również odbiór odpadów zebranych przez Szkoły Średnie i wszystkich uczestników akcji. Materiały na akcję i odbiór odpadów finansuje Gmina Myszków.

Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w akcję „Sprzątania Świata - Polska 2015”. Wszystkich chętnych do udziału w akcji zapraszamy do Urzędu Miasta w Myszkowie p. 261 po worki i rękawice. Prosimy również o podanie informacji o terminie sprzątania i miejscach składowania worków z odpadami osobiście w ww. pokoju Urzędu Miasta lub pod nr tel. 34/313-26-82 w. 162 u Pani Mileny Czerwik.