Znamy zwycięzców konkursu „Aktywne przejście dla pieszych”

Znamy zwycięzców konkursu „Aktywne przejście dla pieszych”

Wiemy, gdzie Fundacja PZU wybuduje „Aktywne przejścia dla pieszych”. Spośród 344 zgłoszonych do akcji lokalizacji z całej Polski, Komisja Konkursowa i Internauci wyłonili 20 miejsc. ??ącznie na www.stopwariatom.pl oddano blisko 6 milionów głosów. Konkurs jest realizowany w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Sędziszów Małopolski, Bezrzecze, Mysłowice, Zawadzkie, Marki, Skała, Myszków, Kobyłka, Karpacz, Sieradz, Witnica, Olsztyn, Brzesko, Chełmża, Zielonka, Wola Podłężna, Solanka, Siercza, Gołańcz i Miechów. To miejscowości, w których przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w elementy poprawiające bezpieczeństwo ich użytkowników. Na każdym z nich Fundacja PZU zainstaluje maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania, oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów oraz system stale święcących „kocich oczek”.

Zarządcy dróg, w tym samorządy do końca sierpnia zgłaszali niebezpieczne przejścia wraz z uzasadnieniem. Na początku września rozpoczęło się głosowanie internautów. W każdym tygodniu wybieranych było 5 lokalizacji – jedna z głosowania internautów (największa ilość głosów) oraz cztery jako wybór Komisji Konkursowej. Na stronie www.stopwariatom.pl znajduje się pełna lista zwycięzców konkursu.

Celem konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych” było zaangażowanie samorządów i społeczności lokalnych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Budowa aktywnego przejścia w realny sposób zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Konkurs na „Aktywne przejścia dla pieszych” jest elementem kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Patronat nad nim objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

Poniżej link pilotażowego przejścia:

PAŹ