Ruszyła budowa boiska przy ZSP Nr 5

Ruszyła budowa boiska przy ZSP Nr 5

Już ruszyła budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią.

9 października br. została podpisana umowa z firmą BUD - WOD - Bis Jerzy Wodecki
ul. Krzyżowa nr 9a 40-111 Katowice.

Koszt wykonania inwestycji: to 832.177,32 złotych.

Zakończenie robót planowane jest na 17 listopada br.

20 sierpnia br. Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę boiska rekreacyjnego o sztucznej nawierzchni do piłki nożnej, ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży na terenie ZSP nr 5 w Myszkowie. Termin składania ofert trwał do dnia 12 września br. W dniu 25.09.2008r. spośród ofert niepodlegających odrzuceniu została wybrana najkorzystniejsza oferta złożona przez firmę BUD - WOD - Bis Jerzy Wodecki ul. Krzyżowa nr 9a 40-111 Katowice.

Ogólny zakres prac przewiduje wykonanie:
a) prac demontażowych. Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych,
b) robót ziemnych. Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych,
c) drenażu. Roboty odwadniające,
d) podbudowy. Roboty budowlane w zakresie budowy boisk sportowych,
e) chodnika z kostki brukowej betonowej,
f) ogrodzenia,
g) nawierzchni boiska z trawy syntetycznej - 1 800,0 m2, CPV - 45212221-1 Roboty budowlane w zakresie budowy boisk sportowych,
h) robót wykończeniowych.

300 tys. zł dotacji na budowę boiska sportowego, w kwietniu br. złożony został wniosek o dofinansowanie projektu pt. Budowa na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie boiska rekreacyjnego o sztucznej nawierzchni do piłki nożnej, ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży do Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.
Miasto ubiegało się o dotację na ten cel z programu BLISKO BOISKO to wieloletni program budowy boisk ze sztuczną nawierzchnią, zainicjowany przez Ministerstwo Sportu oraz Grupę PZU.

Minister Sportu Tomasz Lipiec oraz zarządy spółek Grupy PZU zadecydowali o przeznaczeniu środków na Program BLISKO BOISKO w przeświadczeniu, że sport jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju i wychowania młodych ludzi, promuje zdrowy styl życia a wychowanie przez sport jest skuteczną metodą walki z patologiami:
chuligaństwem, narkomanią czy alkoholizmem, stanowiącymi źródła powstawania szkód ubezpieczeniowych.