Oficer rowerowy z wizytą w Żarkach

Oficer rowerowy z wizytą w Żarkach

Dzisiaj w Starym Młynie w Żarkach gościł Aleksander "Alex" Kopia - oficer rowerowy, którzy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego koordynuje wojewódzkie projekty prorowerowe i współpracę z samorządami w tej sprawie.

W spotkaniu uczestniczyli starosta Dariusz Lasecki i członek zarządu powiatu myszkowskiego Jakub Grabowski oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu myszkowskiego: Dorota Hajto-Mazur - wójt Niegowy, ??ukasz Stachera - wójt Poraja, Jacek Ślęczka - burmistrz Koziegłów oraz Włodzimierz Żak - bumistrz Myszkowa. Rozmawiano o możliwościach współpracy i tworzeniu strategii ścieżek rowerowych najmniejszego powiatu województwa śląskiego. Gospodarzem spotkania był burmistrz Żarek Klemens Podlejski, zapalony rowerzysta i inicjator budowy ścieżek pieszo-rowerowych Janów- Żarki-Niegowa.

Aleksander "Alex" Kopia przekonywał do wprowadzania ekologicznych rozwiązań z udziałem rowerów, bo rower jest m.in. praktyczny, tani, dostępny i co równie ważne modny.

- Pół godziny na rowerze każdego dnia sprawia, iż nie trzeba będzie jeździć samochodem na siłownię – powiedział. Przedstawił zakres norm w zakresie standardów budowy nowych ścieżek.
– Ścieżki są nie tylko dla miłośników aktywnego trybu życia, ale to również  forma promocji naszego regionu.

Samorządowcy powiatu myszkowskiego przedstawili problemy, jakie napotykają w zakresie tworzenia rowerowej infrastruktury drogowej. Prosili o wsparcie w Urzędzie Marszałkowskim. Zadeklarowali chęć tworzenia strategii budowy ścieżek rowerowych w powiecie myszkowskim.

LIS