Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Oficer rowerowy z wizytą w Żarkach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Oficer rowerowy z wizytą w Żarkach

Dzisiaj w Starym Młynie w Żarkach gościł Aleksander "Alex" Kopia - oficer rowerowy, którzy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego koordynuje wojewódzkie projekty prorowerowe i współpracę z samorządami w tej sprawie.

W spotkaniu uczestniczyli starosta Dariusz Lasecki i członek zarządu powiatu myszkowskiego Jakub Grabowski oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu myszkowskiego: Dorota Hajto-Mazur - wójt Niegowy, ??ukasz Stachera - wójt Poraja, Jacek Ślęczka - burmistrz Koziegłów oraz Włodzimierz Żak - bumistrz Myszkowa. Rozmawiano o możliwościach współpracy i tworzeniu strategii ścieżek rowerowych najmniejszego powiatu województwa śląskiego. Gospodarzem spotkania był burmistrz Żarek Klemens Podlejski, zapalony rowerzysta i inicjator budowy ścieżek pieszo-rowerowych Janów- Żarki-Niegowa.Aleksander "Alex" Kopia przekonywał do wprowadzania ekologicznych rozwiązań z udziałem rowerów, bo rower jest m.in. praktyczny, tani, dostępny i co równie ważne modny.- Pół godziny na rowerze każdego dnia sprawia, iż nie trzeba będzie jeździć samochodem na siłownię – powiedział. Przedstawił zakres norm w zakresie standardów budowy nowych ścieżek.
– Ścieżki są nie tylko dla miłośników aktywnego trybu życia, ale to również  forma promocji naszego regionu.Samorządowcy powiatu myszkowskiego przedstawili problemy, jakie napotykają w zakresie tworzenia rowerowej infrastruktury drogowej. Prosili o wsparcie w Urzędzie Marszałkowskim. Zadeklarowali chęć tworzenia strategii budowy ścieżek rowerowych w powiecie myszkowskim.

24

LIS

2015

3311

razy

czytano

1081/2760

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.