Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Przebudowa DW 791 - uzgodnienia zjazdów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przebudowa DW 791 - uzgodnienia zjazdów

Informujemy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 791 na odcinku od drogi krajowej nr 1 do drogi krajowej nr 78 (Zawiercie - Kolonia Poczesna).

Obecnie trwają prace projektowe obejmujący przedmiotowy odcinek drogi. Na terenie Gminy Myszków będzie to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 791:
1. od granicy miasta Myszkowa (od strony miasta Zawiercia) do zaprojektowanej obwodnicy miasta Myszkowa mającej swój początek przed Mrzygłodem na wysokości drogi prowadzącej do Włodowic.
2. ul. Letniskowa wraz z skrzyżowaniem z ul. Koziegłowską.Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 21 marca 1995r. o drogach publicznych, budowa lub przebudowa zjazdu należy do właściciela lub użytkownika nieruchomości przyległej do drogi, po uzyskaniu w drodze administracyjnej, zezwolenia zarządcy drogi na lokalizację zjazdu bądź jego przebudowę. Ponadto w przypadku budowy lub przebudowy drogi, budowa lub przebudowa zjazdów dotychczas istniejących należy do zarządcy drogi. Biorąc pod uwagę powyższe, w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 791 na odcinku Zawiercie - Kolonia Poczesna zostaną uwzględnione wszystkie istniejące w terenie zjazdy na drogę wojewódzką i w ramach inwestycji zostaną one przebudowane, zgodnie z projektem.

W związku z tym, iż po zakończeniu realizacji inwestycji, przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 791 zostanie objęty co najmniej 5-letnią gwarancją na wykonane roboty budowlane, nie będzie możliwa ingerencja w zrealizowaną strukturę drogową i rozbiórka zrealizowanych obiektów budowlanych. Ze względu na to, budowa zjazdów musi nastąpić w trakcie realizacji zadania przebudowy drogi wojewódzkiej nr 791.

W związku z powyższym zainteresowani właściciele działek przyległych do odcinków drogi wojewódzkiej, które planowane są do przebudowy, winni wystąpić do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach z wnioskiem o uzgodnienie lokalizacji zjazdu z drogi wojewódzkiej i zastosować się do "Procedury dla budowy nowych zjazdów indywidualnych / publicznych w takcie realizacji zadania przebudowy drogi" stanowiącej załącznik do notatki służbowej ze spotkania w dniu 12.11.2015r. w sprawie projektu pn.: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 791 na odcinku od drogi krajowej nr 1 do drogi krajowej nr 78".

Wniosek o uzgodnienie lokalizacji zjazdu z drogi wojewódzkiej można pobrać tutaj. 

02

GRU

2015

7663

razy

czytano

1081/2762

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.