"Zachowaj Trzeźwy Umysł 2008" rozstrzygnięty

"Zachowaj Trzeźwy Umysł 2008" rozstrzygnięty

8 października na Sali Zamkowej Urzędu Miasta Burmistrz Miasta Janusz Romaniuk  wręczył nagrody laureatom Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2008".

W tym roku w siódmej edycji kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" wzięło ponad 900 samorządów. Dla Gminy Myszków jest to piąta kampania tego projektu. Uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych wzieli udział w konkursach plastycznych i ulotkowych. Laureaci zostali nagrodzeni trzema rodzajami nagród: dwa rodzaje gier planszowych, grą karcianą. Po raz pierwszy zostały przygotowane dyplomy dla nauczycieli i opiekunów przy konkursie" Odkrywamy nasze mocne strony" oraz certyfikaty dla szkół. Samorząd otrzymał również nagrodę w formie alkogogli edukacyjnych. Zostały one zakupione ze środków nagrody uzyskanej W konkursie Inicjatyw "Bezpieczne drogi", w ramach projektu "Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców".

W ramach kampanii odbyło się 5 konkursów indywidualnych:
- „W poszukiwaniu kwiatu paproci” (dla uczniów szkół podstawowych
- „Zdobywam Mount Everest” (dla gimnazjalistów)
- „Szybciej, wyżej, mocniej” (dla uczniów szkół podstawowych)
- „Citius, altius, fortius” (dla gimnazjalistów)
- „Szukamy Młodych Mistrzów” (dla gimnazjalistów)
oraz konkursy zespołowe:
- „Odkrywamy nasze mocne strony” (dla szkoły podstawowej) otrzymała grę planszową
- „Nasze mocne strony” (dla gimnazjalistów)

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów:

Zuzia Skorek (ZSP nr 3) otrzymała grę planszową „Zdobywam Mount Everest” w konkursie plastycznym
Anastazja Socha (Gimnazjum nr 5) otrzymała grę planszową „Zdobywam Mount Everest” w konkursie plastycznym
Mateusz Polak (Gimnazjum nr 5) otrzymał grę planszową „Zdobywam Mount Everest” w konkursie plastycznym
Szymon Kurek (Gimnazjum nr 5) otrzymał grę planszową „Zdobywam Mount Everest” w konkursie plastycznym
Roksana Kowalczyk (ZSP nr 2) otrzymała grę planszową „W poszukiwaniu kwiatu paproci” w konkursie plastycznym
Anna Hrut otrzymała grę planszową „Zdobywam Mount Everest” w konkursie plastycznym
Tomasz Kudra (ZSP nr 2) otrzymał grę karcianą „Fair Play” w konkursie ulotkowym
Małgosia Grabowska (Gimnazjum nr 2) otrzymała grę karcianą „Fair Play” w konkursie ulotkowym
Michał Lenartowicz (ZSP nr 2) otrzymał grę karcianą „Fair Play” w konkursie ulotkowym
Weronika Cyba (SP 5) otrzymała grę karcianą „Fair Play” w konkursie ulotkowym
Natan Kowalski (SP nr 5) otrzymał piłkę nożną w konkursie ulotowym.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” jest realizowana od 2002 roku. To ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.