Budżet partycypacyjny 2016 - wyniki głosowania

Budżet partycypacyjny 2016 - wyniki głosowania

We wtorek 8 grudnia w godzinach od 7:30 do 18:00 odbyło się głosowanie w ramach I edycji Myszkowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Myszkowianie, w 9 dzielnicach na które podzielono miasto, mogli rozdysponować 900.000 zł. W całym mieście zgłoszono 32 wnioski, po ich  weryfikacji 2 odrzucono, 29 trafiło pod głosowanie w ośmiu dzielnicach.

W dziewiątej dzielnicy Mrzygłódka złożono 1 wniosek na 100.000 zł i w tej dzielnicy nie było konieczności przeprowadzenia głosowania.

Projekty, które złożono dotyczyły głównie remontów nawierzchni dróg i chodników, budowy placów zabaw oraz budowy obiektów sportowych.

Na oddanie głosu zdecydowało się 2154 mieszkańców z ośmiu dzielnic, na 26179 uprawnionych do głosowania (mieszkańcy zameldowani na pobyt stały, ukończone 16 lat).

Frekwencja wyniosła 8,2%, najwyższą odnotowano w dzielnicy Ciszówka - 23%.

Zwycięskie projekty w ramach I edycji Myszkowskiego Budżetu Partycypacyjnego na rok 2016:

Centrum
„Osiedla dla dzieciaków”
1. Plac zabaw – skwer nr 3 pomiędzy blokami nr: 12A i 14 przy ul. Skłodowskiej,
2. Plac zabaw – ul. Sikorskiego, teren pomiędzy blokami 49 i 51,
3. Plac zabaw na terenie obecnego zdegradowanego betonowego boiska na terenie osiedla ul. Sikorskiego/Skłodowskiej

Pohulanka
Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Publicznych Nr 2

Ciszówka
Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej na terenie placu szkolnego przy ul. Jedwabnej

Mijaczów
Park leśny „Michałów” przy ul. Okrzei