Mikołajkowo na Trasach Zdrowia

Mikołajkowo na Trasach Zdrowia

W dniu 13.12.2015 r. (niedziela) odbyło się ostatnie spotkanie biegowe w tym roku w ramach akcji PZU Trasy Zdrowia pn: „Bieg Mikołajkowy”. Start imprezy zaplanowany był na godz. 10:00 na Kompleksie Sportowym „Dotyk Jury”.

Pomimo wietrznej i mokrej pogody na starcie stanęło 50 zawodników oraz zawodniczek, którzy mieli możliwość pokonania 1, 2 lub 3 pętli na trasie biegu (jedna pętla liczyła 3 km). Wśród startujących oczywiście nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka.

Dla osób startujących na koniec zawodów rozlosowano nagrody, które ufundowali: Przystań Leśniów - Państwo Anita i Roman Garncarz, p. Robert Tuora – Pizzeria Capri, p. Marek Ferdynand - Firma Fobos (myjnia samochodowa), MOSiR Myszków - wejściówki na zajęcia sportowe (zajęcia bokserskie, gimnastyka dla kobiet aerobic lub pilates, wzięcie udziału w treningu personalnym/indywidualnym na siłowni). Wodę dla uczestników na każdym biegu zapewniała firma „Jurajska”.

Podsumowaniem całej imprezy biegowej było rozlosowanie nagrody głównej w postaci laptopa, spośród uczestników, którzy przynajmniej trzy razy (na cztery biegi rozgrywane w tym roku w ramach PZU Tras Zdrowia) brali brał udział w edycji biegu. ??ącznie do rywalizacji podliczając wszystkie cztery edycje przystąpiło ok. 200 zawodników oraz zawodniczek. Patrząc przez pryzmat dobrej frekwencji organizatorzy postanowili w 2016 r. kontynuować akcję biegania raz w miesiącu, która będzie odbywała się w podobnej formule z podziałem na edycję wiosenną (styczeń-maj) oraz edycję jesienną (sierpień-grudzień). Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom za udział w tym roku i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do startów w 2016 roku.

GRU