Laureaci "Rodzina Źródłem Pokoju dla Ludzkości" nagrodzeni

Laureaci "Rodzina Źródłem Pokoju dla Ludzkości" nagrodzeni

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego, który został zorganizowany przez Gminę Myszków przy współpracy z Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie pod hasłem „Rodzina Źródłem Pokoju dla Ludzkości”, odbyło się 19 października br.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej a wręczenie nagród  nastąpiło na deskach Miejskiego Domu Kultury, gdzie mogliśmy oglądać wspaniały program artystyczny wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 3 pod kierunkiem Pani Renaty Cholewki.

Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród przez Poseł na Sejm RP Jadwigę Wiśniewską, Wicemarszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego, Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzeja Hutnika, Ojca Przeora Zakonu Ojców Paulinów w Leśniowie Zbigniewa Ptaka oraz Burmistrza Miasta Myszkowa Janusza Romaniuka. Na koniec odbyły się uroczyste prezentacje nagrodzonych utworów przez laureatów konkursu, które dostarczyły wielu wzruszeń.

Podczas uroczystości była również prezentacja publikacji „Rodzina źródłem pokoju dla ludzkości”, która jest podsumowaniem konkursu poświęconego rodzinie na szczeblu szkół podstawowych i gimnazjów zrealizowana przez Gmina Myszków jako zadanie publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie edukacji w roku 2008, współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.