Rekrutacja do I klasy Szkoły Muzycznej na rok 2016/2017

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
SZKO??Y MUZYCZNEJ I STOPNIA W MYSZKOWIE
NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Szkoła Muzyczna I st. w Myszkowie prowadzi kształcenie muzycznie dla dzieci i młodzieży. Nauka w szkole jest bezpłatna, trwa 4 lub 6 lat. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Szkoła przyjmuje kandydatów na następujące instrumenty: akordeon,  puzon, skrzypce, gitara,  fortepian,  flet,  klarnet,  saksofon,  trąbka, perkusja.

O przyjęcie do:
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia działu dziecięcego o sześcioletnim cyklu kształcenia, możeubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 5 lat oraz nie więcej niż 10 lat;
- klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia działu młodzieżowego o czteroletnim cyklu kształcenia, może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej  niż 16 lat.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do szkoły, musi przystąpić do Badania Przydatności, podczas którego sprawdza się uzdolnienia muzyczne, warunki psychofizyczne i predyspozycje dziecka do nauki gry na wybranym instrumencie.

Badanie przydatności kandydata polega na sprawdzeniu:
1) słuchu melodycznego ( zaśpiewanie piosenki przygotowanej przez kandydata, powtarzanie głosem dźwięków zagranych lub zaśpiewanych przez nauczyciela, rozpoznanie dźwięków  wysokich i niskich, określenie ilości dźwięków zagranych przez nauczyciela – jeden, dwa lub więcej).
2) poczucia rytmu ( wyklaskanie rytmu zaprezentowanego przez nauczyciela),
3) pamięci muzycznej ( powtarzanie głosem melodii zagranej lub zaśpiewanej przez nauczyciela).

Badanie przydatności kandydatów do klasy pierwszej Szkoły Muzycznej I st. w Myszkowie odbędzie się  w siedzibie szkoły. Bezpośrednio przed indywidualnym badaniem przydatności będzie możliwość uczestniczenia kandydatów w lekcji przygotowawczej. Godziny lekcji określi Dyrektor szkoły.

Terminy Badania Przydatności będą podane 16 maja 2016 r.

Wniosek można składać drogą elektroniczną (szkola@smmyszkow.pllub u Dyrektora szkoły (tel. 660 563 233).

Termin składania wniosków: od 1 marca do16 maja 2016 r.