"Trójka" najlepsza w województwie!

"Trójka" najlepsza w województwie!

Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Norwida zajęło I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „Bezpieczny uczeń”.

Rozdanie nagród odbyło się 10 marca 2016 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Zabrzu. Na 130 nadesłanych prac z całego województwa śląskiego laureatami konkursu pod kierunkiem opiekuna Justyny Dorobisz zostali uczniowie:
Damian Dubik – I miejsce,
Kacper Jakóbczyk – wyróżnienie.

Tematyka konkursu związana była z szeroko rozumianym bezpieczeństwem zarówno w świecie rzeczywistym jak i w świecie wirtualnym. Uczniowie klas gimnazjalnych wykonywali plakat pt. „Odblaski uratują Ci życie” w dowolnym programie graficznym, w celu promowania bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów na drodze. Uwzględniając odpowiednie wyposażenie roweru, w tym często ratującego życie elementu odblaskowego.