Przedszkolaki na olimpiadzie

Przedszkolaki na olimpiadzie

Olimpiada Sportowa dla przedszkolaków to wieloletnia tradycja przedszkola nr 5. Od jedenastu lat przedszkole gości drużyny sportowe z wszystkich myszkowskich przedszkoli.

"XI Olimpiada Sportowa" pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa była okazją do spotkania najlepszych sportowców z przedszkoli myszkowskich. 16 marca 2016 r. o godzinie 10:00, Pani Barbara Pawłowska powitała wszystkich zebranych olimpijczyków z opiekunami i zaproszonych gości. W tegorocznym jury zasiedli: Pani Jolanta Kempa – z-ca Kierownika Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli, rodzice z Przedszkola nr 1 ”bajka” i z Przedszkola nr 2. Pani Teresa Bednarska – dyrektor przedszkola czuwała nad prawidłową pracą sędziowską. Zawody sportowe prowadziła Pani Teresa Woźniak.

W Olimpiadzie brało udział 6 drużyn sportowych, każda z nich liczyła 6 zawodników. Olimpijczycy startowali w ośmiu, trudnych konkurencjach sportowych. Było toczenie piłki nożnej slalomem, „bieg pająków”, „rzut do celu” piłką  do kręgla, „czołganie slalomem”, „ustawianie wieży z klocków”, bieg przez płotki, „skok w dal na jednej nodze”, „sadzenie i zbieranie ziemniaków”. Wszyscy bawili się świetnie, miła sportowa atmosfera panowała podczas całych zawodów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, upominki dla przedszkoli, puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Myszkowa trafiły do 3 najlepszych drużyn miasta:

I miejsce – Przedszkole nr 5 im. M. Konopnickiej w Myszkowie (Maja Wiśniewska, Marysia Romaniuk, Maciek Haładus, Tobiasz Mynarek, Kuba Ignatowski, Michał Krowicki)

II miejsce – Przedszkole nr 2 w Myszkowie

III miejsce – Przedszkole nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Myszkowie

Medale i puchary najmłodszym olimpijczykom wręczyła Pani Iwona Franelak – z-ca Burmistrza Miasta Myszkowa.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej sportowej postawy, dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy na kolejną XII Olimpiadę Sportową!