Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Wielki sukces uczniów "trójki"

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wielki sukces uczniów "trójki"

31 marca 2016 roku w Auli Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, podczas uroczystej gali, z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer, 176 uczniów szkół podstawowych w województwie śląskim odebrało zaświadczenia – zdobycie tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego oraz nagrody książkowe.

Wśród Laureatów znalazło się dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie: Paulina Dąbek - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Matematyki (opiekun Krystyna Gocyła) i Michał Pyrgiel - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (opiekun Renata Cholewka).

Podczas uroczystej gali Śląski Kurator Oświaty złożyła również  gratulacje dyrektorom szkół i przekazała podziękowania dla nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursów przedmiotowych.
- Dobry nauczyciel to nie ten, który posiada największą wiedzę, tylko ten, który potrafi zainspirować ucznia do ciągłych poszukiwań, zafascynować przedmiotem, dziedziną, problemem – podkreśliła w czasie uroczystości Urszula Bauer. Listy gratulacyjne w imieniu rektora Uniwersytetu Śląskiego wręczył tegorocznym laureatom prof. dr hab. Mariusz Rzętała.

W roku szkolnym 2015/2016 Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe zorganizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego przeprowadzono w 995 szkołach podstawowych (89 % szkół podstawowych w województwie). W etapie szkolnym swoją wiedzę postanowiło sprawdzić 7.374 uczniów w konkursie z języka polskiego, a w konkursie z matematyki 9.340 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 757 uczniów, natomiast do etapu wojewódzkiego przeszła blisko połowa z nich. 176 uczniów zdobyło tytuł laureata.

Tegoroczną galę laureatów uświetnili młodzi muzycy, uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a wykład dla uczestników uroczystości wygłosił prof. Mariusz Rzętała, który w niezwykle atrakcyjny sposób zaprezentował ciekawostki wodnego świata.

- Jestem bardzo dumna z naszych uczniów. Wiem, jak wiele czasu poświęcili na przygotowanie się do kolejnych etapów konkursów, nie zaniedbując przy tym nauki szkolnej. Z całego serca jeszcze raz im gratuluję. Dziękuję również nauczycielom, którzy przez kilka miesięcy z  wielkim zaangażowaniem przygotowywali swoich uczniów do konkursów. Tytuł Laureata to ich wspólny sukces –  mówi  dyrektor szkoły Bożena Raczek.

12

KWI

2016

4050

razy

czytano

1010/2758

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.