Wielki sukces uczniów "trójki"

Wielki sukces uczniów "trójki"

31 marca 2016 roku w Auli Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, podczas uroczystej gali, z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer, 176 uczniów szkół podstawowych w województwie śląskim odebrało zaświadczenia – zdobycie tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego oraz nagrody książkowe.

Wśród Laureatów znalazło się dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie: Paulina Dąbek - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Matematyki (opiekun Krystyna Gocyła) i Michał Pyrgiel - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (opiekun Renata Cholewka).

Podczas uroczystej gali Śląski Kurator Oświaty złożyła również  gratulacje dyrektorom szkół i przekazała podziękowania dla nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursów przedmiotowych.
- Dobry nauczyciel to nie ten, który posiada największą wiedzę, tylko ten, który potrafi zainspirować ucznia do ciągłych poszukiwań, zafascynować przedmiotem, dziedziną, problemem – podkreśliła w czasie uroczystości Urszula Bauer. Listy gratulacyjne w imieniu rektora Uniwersytetu Śląskiego wręczył tegorocznym laureatom prof. dr hab. Mariusz Rzętała.

W roku szkolnym 2015/2016 Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe zorganizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego przeprowadzono w 995 szkołach podstawowych (89 % szkół podstawowych w województwie). W etapie szkolnym swoją wiedzę postanowiło sprawdzić 7.374 uczniów w konkursie z języka polskiego, a w konkursie z matematyki 9.340 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 757 uczniów, natomiast do etapu wojewódzkiego przeszła blisko połowa z nich. 176 uczniów zdobyło tytuł laureata.

Tegoroczną galę laureatów uświetnili młodzi muzycy, uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a wykład dla uczestników uroczystości wygłosił prof. Mariusz Rzętała, który w niezwykle atrakcyjny sposób zaprezentował ciekawostki wodnego świata.

- Jestem bardzo dumna z naszych uczniów. Wiem, jak wiele czasu poświęcili na przygotowanie się do kolejnych etapów konkursów, nie zaniedbując przy tym nauki szkolnej. Z całego serca jeszcze raz im gratuluję. Dziękuję również nauczycielom, którzy przez kilka miesięcy z  wielkim zaangażowaniem przygotowywali swoich uczniów do konkursów. Tytuł Laureata to ich wspólny sukces –  mówi  dyrektor szkoły Bożena Raczek.