W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji przebiegały w słonecznej i radosnej atmosferze. Mszę świętą w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Mijaczowie celebrował proboszcz tamtejszej parafii ks. prałat Jan Batorski. Kazanie wygłosił ks. prałat dr Stanisław Gębka.

Po uroczystościach kościelnych poczty sztandarowe i delegacje oddały hołd  naszym przodkom pod Pomnikiem Katyńskim. Przy marszowych melodiach granych przez orkiestrę OSP z Mrzygłodu uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Poległych za z Ziemię Myszkowską.

Tegoroczne Święto zgromadziło wielu mieszkańców miasta, uczniów i nauczycieli, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, organizacji społecznych i politycznych. Zaproszenie gospodarza uroczystości Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka przyjęli: wicewojewoda Województwa Śląskiego Mariusz Trepka, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, Starosta Powiatu Myszkowskiego Dariusz Lasecki, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Krystyna Jasińska, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk wraz z radnymi Rady Miasta, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i radni Rady Powiatu, Komendant Policji st. insp. Lech Bugaj, z-ca Komendanta PSP bryg. Sebastian Jurczyk. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską reprezentowała Agnieszka Sowińska.

Goście zabierając głos w przemówieniach zwracali uwagę na wspólne dobro, jakim jest Ojczyzna. Burmistrz Miasta przypomniał zebranym tekst Preambuły sprzed 225 lat. Uroczystości zakończył występ chóru działającego w Miejskim Domu Kultury, a prowadzonego przez Agnieszkę Podlasek.

Po południu na „Dotyku Jury” odbył się festyn rodzinny.  Występy naszych zespołów i szereg konkurencji sportowych zgromadziły wielu mieszkańców naszego miasta. Dopomogła pogoda i wszyscy mogliśmy świętować do woli.

Uroczystości 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 03.05.2016 r. (Ilość zdjęć w galerii: 104)