MOSiR Myszków w kampanii sportowej "Polska goni Europę"

MOSiR Myszków w kampanii sportowej "Polska goni Europę"

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie po sukcesie w organizowaniu zajęć sportowo-rekreacyjnych na PZU Trasach Zdrowia, gdzie został doceniony przez Fundacje V 4Sport z Warszawy w postaci podarowania sprzętu sportowego, przystępuje do kolejnej ogólnoeuropejskiej kampanii Move Week, której celem jest organizowanie wydarzeń promujących zdrowie i aktywność fizyczną wśród mieszkańców danego miasta.

W dniach 23-29 maja w całej Polsce odbywać się będzie Tydzień Ruchu. Będzie on początkiem całej kampanii sportowej pod hasłem "Polska Goni Europę", która będzie trwała do 11 listopada. Wszystko po to, by okazji do ruszania się i aktywności było jak najwięcej przez cały rok. Tydzień Ruchu będzie zatem wstępem do zabawy, która potrwa wiele miesięcy.

MOSiR Myszków zgłosił w wyznaczonym terminie imprezę rekreacyjno-biegową (29.05.2016 r.) "Bieg po Zdrowie", która odbywa się cyklicznie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca na terenie Kompleksu Sportowego "Dotyk Jury". Tak naprawdę ten projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta Myszków, więc każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na zorganizowanie lokalnej imprezy sportowej. Wszystkie pomysły oraz inicjatywy będą mile widziane i po akceptacji będą umieszczane w kalendarzu wydarzeń na stronie organizatora kampanii:

www.polskagonieurope.pl

Koordyantorem całej akcji w naszym mieście jest pracownik MOSiR Myszków, Referent ds.Sportu Marek Woliński, 696-928-811, mosir_1@interia.pl, marek1989@poczta.onet.pl.