Gimnazjalista z "trójki" podwójnym laureatem

Gimnazjalista z "trójki" podwójnym laureatem

487 gimnazjalistów w województwie śląskim zdobyło w roku szkolnym 2015/2016 tytuł laureata konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty, wśród nich znalazł się uczeń Gimnazjum Nr 3 im. Cypriana Kamila Norwida w Myszkowie - Karol Knysak. Gimnazjalista z Trójki został dwukrotnym laureatem – chemia (opiekun Anna Durka) i język polski (opiekun Izabela Kochel).

Dla wyróżnienia szczególnie zdolnej młodzieży zorganizowane zostały gale laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów z naszego województwa. 4 kwietnia w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zaświadczenia i upominki wręczyła młodzieży Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty. Kurator podziękowała także dyrektorom szkół oraz nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursów. Na częstochowską galę zaproszonych zostało 79 uczniów oraz 44 dyrektorów szkół.

- Jesteście najlepsi wśród najlepszych. Zdobycie tytułu laureata to Wasz prawdziwy sukces i powód do dumy dla Waszych nauczycieli i rodziców - mówiła podczas spotkania z laureatami Urszula Bauer. Słowa podziękowania kurator skierowała także do nauczycieli, którzy swoją pasją i ciekawością świata inspirują młodzież, mobilizując uczniów do nauki i wysiłku.

We wszystkich konkursach przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2015/2016 wzięło udział 687 gimnazjów, co stanowi 97% wszystkich gimnazjów z terenu województwa śląskiego. Konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. ??ącznie w dwunastu konkursach organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty zanotowaliśmy ponad 37 tysięcy udziałów uczniów w etapie szkolnym. Większość tytułów laureata zdobyli uczniowie klas trzecich - 346 tytułów, 123 - uczniowie klas drugich i 15 - uczniowie klas pierwszych.

Specjalne podziękowania w trakcie uroczystości, śląski kurator Urszula Bauer przekazała dyrektorom i koordynatorom Regionalnych Ośrodków doskonalenia Nauczycieli "WOM", którzy są współorganizatorami konkursów. Każdą z czterech zorganizowanych gal uświetniły wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego.