Konkurs plastyczny "Zwierzęta w utworach Jana Brzechwy i Izy Skabek”

Konkurs plastyczny "Zwierzęta w utworach Jana Brzechwy i Izy Skabek”

26 kwietnia 2016 r. w Przedszkolu Nr 2 odbył się konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta w utworach Jana Brzechwy i Izy Skabek”. Konkurs został zorganizowany przez Panie Barbarę Wierzbicką i Agnieszkę Szczepańczyk.

W konkursie wzięły udział dzieci z: Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 2, Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 4, Przedszkola Nr 5, oraz Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 7. Z zaproszenia skorzystała i zaszczyciła swoją obecnością Pani Iza Skabek. Konkurs rozpoczął się wyborem jury, w którym zasiadły: Iza Skabek, Barbara Pawłowska, oraz mama jednego z uczestników konkursu. Wprowadzeniem do konkursu był krótki występ dzieci, które zaprezentowały utwory Izy Skabek i Jana Brzechwy.

Następnie Iza Skabek przeczytała kilka wierszy swojego autorstwa, po czym dzieci przystąpiły do swoich prac. W ciszy i z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje „dzieła”. Jury miało nie lada problem wybrać najlepsze prace i przyznać miejsca, gdyż każda z nich była wyjątkowa. Dlatego też wszystkie dzieci zostały nagrodzone.

Jednak na szczególne uznanie zasłużyły: Weronika Latosińska (P-4) – I miejsce, Maja Wiśniewska (P-5) – II miejsce, Natalia Opala (P-4) oraz Natasza Zasuń (P-5) - III miejsce. Na koniec Iza Skabek na prośbę uczestników złożyła swoje autografy i dedykacje w książeczkach swojego autorstwa, które wręczyła dzieciom.