Piknik Rodzinny "Bezpieczny Eko-Myszków"

Piknik Rodzinny "Bezpieczny Eko-Myszków"

Już po raz piąty, 29 maja, odbył się piknik rodzinny „Bezpieczny Eko-Myszków”. Mimo deszczu impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. 250 dzieci zdawało na kartę rowerową, egzamin przygotowany i przeprowadzony przez myszkowski Wydział Ruchu Drogowego Policji.

Dużą atrakcją był również mobilny tor offroadowy i badanie alkotestem po zjedzeniu cukierka z alkoholem. Najmłodszych uczestników imprezy zainteresowała wioska zabaw „ekologiczna przygoda Boba Budowniczego”. Z bardzo dużych klocków w wykonaniu przyszłych architektów i budowlanych powstawały imponujące obiekty.  Niebywałą atrakcją dla uczestników imprezy w każdym wieku było malowanie samochodu.

Organizatorem imprezy byli: Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy, Miejski Dom Kultury, Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM,  Referat Promocji, Kultury i Sportu UM, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie. Pomysł organizacji imprezy, której celem jest propagowanie bezpiecznej jazdy, zrodził się parę lat temu,  wśród miejskich strażników, ośrodka pomocy społecznej, wydziału ochrony środowiska. Od 23 maja dla naszych mieszkańców Okręgowa Stacja Pojazdów AUTOPULS bezpłatnie przeprowadzała kontrolę oświetlenia samochodowego.

Piknik Rodzinny "Bezpieczny Eko-Myszków - 29.05.2016 r. (Ilość zdjęć w galerii: 35)