Strażackie Święta

Strażackie Święta

Raportem jednostek OSP i mini koncertem orkiestry  rozpoczęły się uroczystości Jubileuszu 100-lecia OSP Mrzygłód.

- Strażak to służba, ratunek, pomoc. Gdy żywioły niszczą nasz dobytek na straży zawsze stoi strażak. W dniu Waszego święta, nieprzerwalnej 100-letniej służby życzę Wam wytrwałości, spełnienia marzeń tych zawodowych i osobistych - mówił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak i zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uroczystości odbyły się na mrzygłodzkim rynku pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych. Gośćmi strażaków byli: Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, który prowadził uroczystości, radny powiatu Józef Lazar, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wójt Włodowic Adam Szmukier, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Sergiusz Wiśniewski, Członek Zarządu Wojewódzkiego OSP-RP Zdzisław Ucieklak, Prezes Zarządu Powiatowego OSP-RP Wojciech Picheta, radne Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska, Beata Pochodnia oraz przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk.

Mszę święta w intencji strażaków odprawił proboszcz parafii ks. Jacek Garncarek

Jednostka OSP w Mrzygłodzie od 2011 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka może pochwalić się jedną z lepszych orkiestr w regionie. Prowadzona przez kapelmistrza Władysława Piwowarskiego ma w swoim repertuarze utwory patriotyczne, okolicznościowe, ale i standardy musicalowe. Żadna z patriotycznych, miejskich uroczystości nie może obejść się bez orkiestry.

W tym roku trzy nasze jednostki obchodzą swoje prawie wiekowe jubileusze. W czerwcu jubileusz 90-lecia obchodziła jednostka OSP Będusz, która liczy dzisiaj 51 członków. W jej strukturach funkcjonuje kobieca drużyna pożarniczą. 3 września jubileusz 90-lecia obchodziła jednostka OSP z Nowej Wsi, która jest również włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.  Jednostka ma również kobiecą drużynę pożarniczą.

Jubileusz 100-lecia OSP w Mrzygłodzie - 25.09.2016 r. (Ilość zdjęć w galerii: 15)

Jubileusz 90-lecia OSP w Będuszu - 11.06.2016 r. (Ilość zdjęć w galerii: 27)

Jubileusz 90-lecia OSP w Nowej Wsi - 03.09.2016 r. (Ilość zdjęć w galerii: 17)