Budżet Partycypacyjny 2017 - wnioski po weryfikacji i terminy spotkań

Budżet Partycypacyjny 2017 - wnioski po weryfikacji i terminy spotkań

23 pomysły na upiększenie bądź usprawnienie życia w Myszkowie poddanych będzie głosowaniu w ramach II edycji Budżetu Partycypacyjnego.

Do realizacji budżetu partycypacyjnego Myszków został podzielony na 9 dzielnicdla każdej dzielnicy przeznaczono po 120.000 zł. W dniach od 1 do 30 czerwca br. można było składać stosowne wnioski.

INFORMACJA Z WERYFIKACJI

Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego wraz z wydziałami Urzędu Miasta zakończył weryfikację zgłoszonych projektów do realizacji w ramach II edycji Budżetu Partycypacyjnego w Myszkowie. Omówiono i zweryfikowano wszystkie zgłoszone projekty wraz z ich uzupełnieniami.

Z 30 zgłoszonych przez mieszkańców Myszkowa wniosków, 23 zostało pozytywnie zaopiniowanych, 4 odrzucono, 2 wnioski zostały wycofane przez zgłaszających, 2 wnioski zostały złożone na to samo zadanie - wnioski połączono.

Lista projektów poddanych pod głosowanie wraz z wynikiem weryfikacji w podziale na dzielnice

W dzielnicy Mrzygłódka, Ciszówka, oraz Mrzygłód złożono po jednym wniosku i już wiadomo, że w tych dzielnicach nie będzie głosowania a projekty zostaną zrealizowane w 2017 r. Mieszkańcom tych dzielnic już gratulujemy, niemniej jednak zapraszamy mieszkańców tych dzielnic do głosowania na inne projekty w pozostałych dzielnicach.

SPOTKANIA BURMISTRZA Z MIESZKA??CAMI

By omówić złożone wnioski oraz przedstawić procedurę wyboru zaproponowano mieszkańcom spotkania z Burmistrzem Miasta w każdej z 9 dzielnic.

Harmonogram tych spotkań przedstawia się następująco:

Mijaczów – 10 październik, godz. 18.00 - Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Myszkowie, ul. Leśna 1
Będusz – 11 październik, godz. 18.30 - Remiza OSP Będusz, ul. Wyzwolenia 34
Mrzygłódka – 12 październik, godz. 18.00 - Remiza OSP Mrzygłódka, ul. Pogodna 4
Mrzygłód – 17 październik, godz. 18.00 - Remiza OSP Mrzygłód, ul. Rynek 18
Pohulanka – 18 październik, godz. 18.30 - Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Myszkowie, ul. Jaworznicka 34.
Centrum – 19 październik, godz. 18.00 - Miejski Dom Kultury, ul. 3 Maja 15
Podlas – 20 październik, godz.18.00 - Środowiskowy Dom Samopomocy w Myszkowie, ul. Gałczyńskiego 7
Nowa Wieś – 24 październik, godz.18.00 - Remiza OSP Nowa Wieś, ul. Nowowiejska 2,
Ciszówka – 25 październik, godz. 18.30 - Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie, ul. Jedwabna 93

G??OSOWANIE

Do udziału w głosowaniu mają prawo mieszkańcy miasta Myszkowa. W tym roku możemy zdecydować, w jaki sposób będziemy głosować: przez internet czy bezpośrednio.

Głosowanie przez internet
 potrwa przez 5 dniod 18 listopada 2016 r. (od godz. 00:00) do 22 listopada 2016 r. (do godziny 18:00).

Oddanie głosu przez internet jest najprostszą i najszybszą formą głosowania. Wystarczy wejść na stronę http://www.twojbudzet.miastomyszkow.pl, wybrać projekt, na który chcesz zagłosować i wypełnić odpowiednie pola w formularzu.

Głosowanie bezpośrednie potrwa 1 dzień, 22 listopada 2016 r. (od godz. 7:30 do godz. 18:00), w następujących dzielnicowych punktach do głosowania:

1. Będusz – Remiza OSP Będusz, ul. Wyzwolenia 34
  2. Centrum – Miejski Dom Kultury, ul. 3 Maja 15
  3. Mijaczów – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Myszkowie, ul. Leśna 1
  4. Nowa Wieś – Remiza OSP Nowa Wieś, ul. Nowowiejska 2,
  5. Podlas – Środowiskowy Dom Samopomocy w Myszkowie, ul. Gałczyńskiego 7
  6. Pohulanka – Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Myszkowie, ul. Jaworznicka 34.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą dokument stwierdzający tożsamość

Nie musisz głosować w dzielnicy, w której mieszkasz. Możesz wybrać dowolną dzielnicę w Myszkowie, z którą czujesz się związany np. tę w której podoba Ci się złożony projekt, w której pracujesz, uczysz się czy lubisz spędzać wolny czas.

Pamiętaj jednak, że głosować można tylko w jednej dzielnicy i tylko raz, wskazując tylko jedno zadanie. Jeżeli oddasz głos w kilku dzielnicach, albo na różne sposoby (przez Internet i na karcie papierowej), wszystkie Twoje głosy będą nieważne.

Za wybrane do zrealizowania w 2017 r. uznaje się te projekty, które uzyskały największą liczbę głosów w danej dzielnicy, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu partycypacyjnego w dzielnicy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowania.

PAŹ