Święto Doświadczenia i Mądrości

Święto Doświadczenia i Mądrości

20 października obchodzimy Święto Seniora, z tej okazji chciałbym złożyć najlepsze i najserdeczniejsze życzenia wszystkim myszkowskim Seniorom.

Niech Wasze doświadczenie i tzw. mądrość życiowa będą drogowskazem dla młodszego pokolenia. Serdeczne życzenia składam również wszystkim słuchaczom Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Życzę Wam wielu naukowych doznań i „akademickich przyjaźni”.

W imieniu Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi zapraszam Państwa do udziału w Wojewódzkim Tygodniu Seniora.

Burmistrz Miasta Myszkowa
Włodzimierz Żak

Szanowni Państwo,

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora, którego celem jest uświadamianie i kształtowanie roli osób starszych w społeczeństwie. Wyzwanie, jakim jest fakt starzenia się społeczeństwa, determinuje działania samorządu, do jak najdłuższego zachowania w pełni sił seniorów, mogących swoim doświadczeniem wzbogacać potencjał całego regionu. Konieczne jest otwarcie na osoby dojrzałe, zachęcenie do tego, by mówiły o tym, czego oczekują i czego potrzebują oraz skorelowanie tego z działaniami podejmowanymi w całym województwie.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, samorząd województwa we współpracy ze Śląską Radą ds. Seniorów zapraszają do udziału w Wojewódzkim Tygodniu Seniora, który odbędzie się w dniach 18-22 października br., a który uświetnią cztery konferencje senioralne poświęcone bezpieczeństwu osób starszych. Konferencje organizowane będą w czterech subregionach województwa. Celem konferencji jest zachęcenie seniorów do aktywnego działania, podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób starszych oraz promocja działań pro senioralnych realizowanych przez samorząd. Konferencje skierowane są do przede wszystkim do środowiska seniorów, ale nie może na nich zabraknąć także przedstawicieli władz samorządowych, jako włodarzy poszczególnych gmin i powiatów.

By głos seniorów został usłyszany w całym województwie, w sobotę 22 października br.
w Parku Śląskim odbędzie się II Bieg Białej Wstążki, przeciwko przemocy wobec osób starszych.

Serdecznie zapraszamy,

Prof. dr Maria Zrałek                                                                          Wojciech Saługa
Przewodnicząca Śląskiej Rady ds. Seniorów                                 Marszałek Województwa Śląskiego

PAŹ