Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Nowe rozdanie - będą solary i fotowoltaika!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe rozdanie - będą solary i fotowoltaika!

Na dwa złożone projekty przez Gminę Myszków oba uzyskały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, co skutkuje tym, że nasi mieszkańcy będą mieli 85% dofinansowania do solarów i fotowoltaiki

Jeżeli chodzi o solary, to już nasz drugi projekt. W poprzednim „rozdaniu” byliśmy jedną z trzech gmin województwa śląskiego, które zdecydowały się na udział w pionierskim przedsięwzięciu. Tym samym 661 gospodarstw domowych na terenie miasta korzysta z dobrodziejstw energii słonecznej.

W tej edycji  zdecydowaliśmy się  również na udział w projekcie fotowoltaiki. Pozytywna ocena w obu rozstrzygnięciach konkursowych daje naszym mieszkańcom szansę na tańszą energię elektryczną i ciepłą wodę. 

Z instalacji solarnych skorzysta 457 mieszkańców, fotowoltaicznych 245. W obu przypadkach jest to dofinansowanie na poziomie poprzedniego projektu czyli 85%. Mamy już podpisane umowy z mieszkańcami na fotowoltaikę i jesteśmy w trakcie podpisywania umów na solary. Na oba projekty przygotowujemy dokumentację do przetargu, który chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku, by z wiosną rozpocząć montaż urządzeń.  

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził wyniki prac Komisji Oceny Projektów w konkursie dla Poddziałania 4.1.2. Odnawialne źródła energii RIT Subregionu Północnego. Na solary otrzymaliśmy dofinasowanie w kwocie 4.789.148,20 zł., a na fotowoltaikę 4.237.250,00 zł.

18

PAŹ

2016

3502

razy

czytano

920/2762

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.