"Europa dla obywateli"

"Europa dla obywateli"

Od piątku do niedzieli miasto Myszków było gospodarzem międzynarodowej konferencji, w której uczestniczyły delegacje z Węgier (nasze zaprzyjaźnionego miasto Bekes), Rumuni i Serbii. To już trzecia konferencja odbywająca się w ramach projektu "Europa dla obywateli", którego liderem jest miasto Bekes.

Na sobotniej konferencji omawiane były problemy współczesnych samorządów, a referat wygłosił węgierski prelegent. Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak przedstawił zebranym nasze miasto w medialnej prezentacji. Konferencję uatrakcyjnił trio - Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik i Kamil Gaciek (wokal), który wzbudził podziw słuchaczy. Uczestnicy konferencji zwiedzili okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Myszków.  Konferencja odbywała się w hotelu Orle Gniazdo w Hucisku i w całości była finansowana z funduszy projektu. Stronę polską oprócz gospodarza burmistrza Żaka reprezentowali: Myszkowska Rada Biznesu, przedstawiciele Rady Miasta i Urzędu Miasta.

Organizatorem "polskiej części" konferencji był Referat Promocji Kultury i Sportu, który składa serdeczne podziękowania Panu Marianowi Tylkowskiemu za zaangażowanie i poświęcony czas w trakcie całej konferencji. Materiał z konferencji będzie można obejrzeć na itvRegion- zapraszamy.

Projekt "Europa dla obywateli" - 04-06.11.2016 r. (Ilość zdjęć w galerii: 12)

LIS