XII Gala "Promotor Myszkowa" za nami

XII Gala "Promotor Myszkowa" za nami

W piątkowy wieczór odbyła się XII Gala Promotor Myszkowa. W tym roku statuetki wręczano przy dźwiękach utworów Mozarta, które wykonywała jak zwykle niezawodna i fantastyczna orkiestra Myszkovia Band.

Gospodarzem i prowadzącym był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak oraz Katarzyna Miklas. „Światła Mozarta” to temat przewodni tegorocznej gali. Najpopularniejsze utwory kompozytora otulone gamą kolorowych świateł, orkiestra i prowadzący w strojach z epoki sprawiły , że na ten wieczór przenieśliśmy się w zupełnie inną krainę.

Powołana przez burmistrza Kapituła pod przewodnictwem zastępcy burmistrza Iwony Franelak przyznała następujące Statuetki i wyróżnienia:

Kategoria duże i średnie przedsiębiorstwo – statuetka Promotor Myszkowa dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Myszkowie (to już druga statuetka dla tego przedsiębiorstwa)

W tej kategorii Kapituła nie przyznał wyróżnień.

Kategoria małe i mikro przedsiębiorstwo
Statuetka dla p. Małgorzaty i Sławomira Budków („zieleniaki”, które są na naszym rynku nieprzerwalnie od 28 lat).
Wyróżnienie dla p. Eugeniusza Buły - właściciela Zakładu Ślusarstwa Produkcyjnego.

Kultura
Statuetka Promotor Myszkowa dla Przemysława Smacznego (muzyka, perkusisty grającego z czołowymi wokalistami w kraju zagranicą , ostatnio tournee z Piotrem Rubikiem po USA)
Wyróżnienie dla lokalnej poetki p. Praksedy Noszczyk.

W tej kategorii mieliśmy dwie Statuetki Promotora dla:
biegaczki Tamary Koczur, dla Ligi Obrony Kraju za jedyne w województwie długoletnie propagowanie zawodów strzeleckich.
Wyróżnienia dla:
Michaliny Typer - lekkoatletki,
Zbigniewa Adamowskiego - kolarz i biegacz,
Adama Dziuka - mistrz w kolarstwie przełajowym wśród policjantów.

Entuzjasta Myszkowski
Promotor dla Myszkowskiego Klubu Motocyklowego, wyróżnienie dla Wolontariatu Młodych i p. Katarzyny Goc z Mrzygłodu.

Mecenas Kultury - Statuetka dla p. Urszuli Jędrusińskiej.

Przyjaciel Miasta - Statuetka dla Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dopełnieniem wieczoru był przepiękny koncert Kasi Kowalskiej, która wystąpiła z Myszkovią Band. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez telewizję internetową ITV Region.

Informacja o Gali "Promotor Myszkowa" pojawiła się również w wieczornym wydaniu Aktualności TVP Katowicej - kliknij tutaj. (od 6'57")

XII Gala "Promotor Myszkowa" - 03.02.2017 r. (Ilość zdjęć w galerii: 97)

LUT