"Myszków w oczach uczniów"

"Myszków w oczach uczniów"

We wtorek 28 lutego w myszkowskim MDK otwarto wystawę ”Myszków w oczach uczniów”, którą przygotowali uczniowie SP nr 1 z klas I-III.

Pomysłodawczynie i realizatorki wystawy, Iwona Nowakowska i Marta Kuras są zdania, że obecne przedsięwzięcie to dopiero początek współpracy pomiędzy „jedynką” i Domem Kultury.

- Nasi uczniowie z radością przystąpili do tego projektu, powstała olbrzymia liczba prac, z których wspólnie wybraliśmy najlepsze. Techniki są różnorodne- począwszy od tradycyjnych farb plakatowych, kredek poprzez wyklejanki i kolaże. Uczniowie ponadto malowali na szkle i wykonali pace przestrzenne – makiety. Inwencja dzieciaków nie zna granic, czego dowodów są wystawione tu prace. Chciałybyśmy, aby ich entuzjazm został podtrzymany, ale także, aby mieszkańcy Myszkowa mogli obejrzeć osiągnięcia „jedynki”, w związku z tym już dziś planujemy wspólnie z Domem Kultury kolejne przedsięwzięcia - mówią dumne ze swoich podopiecznych nauczycielki SP1 I. Nowakowska i M. Kuras.

Tym razem inwencja uczniów mijaczowskiej szkoły zaowocowała sporym zbiorem obrazów przedstawiających najbardziej charakterystyczne miejsca w naszym mieście. Na pracach można łatwo rozpoznać większość miejsc, które mijamy co dzień w drodze do pracy, szkoły: kościół na Mijaczowie, MOSiR, czy rondo – te obiekty pokazane przez najmłodszych mieszkańców Myszkowa nabierają zupełnie innego często bajkowego charakteru. Dzieciaki potrafią dostrzec i wydobyć szczegóły, których my dorośli często nie dostrzegamy. Jest to jeden z powodów, dla których warto w najbliższych dniach (wystawa czynna jest do 14 marca, od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00) odwiedzić myszkowski Dom Kultury i obejrzeć prace podopiecznych I. Nowakowskiej i M. Kuras ze SP1.