Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Zbieramy coraz więcej zużytych baterii

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zbieramy coraz więcej zużytych baterii

W ubiegły czwartek tj. 27.11. br. odbyło się podsumowanie kolejnej edycji akcji „Zbieramy zużyte baterie”. W sali sesyjnej Urzędu Miasta Z-ca Burmistrza Miasta Rafał Gil wręczył atrakcyjne nagrody placówkom, które najlepiej wywiązały się ze zbiórki baterii. 

Po raz kolejny konkurs ekologiczny ogłoszony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli z terenu miasta Myszkowa cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i przede wszystkim zaangażowaniem uczniów i ich opiekunów. 

Przez okres 5 miesięcy trwania konkursu (01.05.2008 – 30.09.2008r.) dzieci i młodzież zebrały prawie dziewięćset kilogramów zużytych baterii (dokładnie 896,46 kg),  co oznacza, że taka duża ilość odpadów szkodliwych nie obciąży składowisk odpadów komunalnych, nie wejdzie w skład niestety wciąż jeszcze powstających „dzikich wysypisk śmieci”, tym samym nie wpłynie negatywnie na stan naszego środowiska. 
Wszystkie zebrane odpady zostaną przekazane celem odzysku Organizacji Odzysku REBA

Porównując ilość wysegregowanych zużytych baterii ze strumienia odpadów komunalnych w stosunku do ubiegłych lat (w ramach konkursu w 2006 roku zebrano 524 kg, 2007 -  767,5 kg ) można stwierdzić, że świadomość ekologiczna naszych mieszkańców w szczególności  dzieci i młodzieży wzrasta. 

Zgodnie z Regulaminem konkursu wśród wszystkich jego  uczestników wyłoniono trzech zwycięzców w III kategoriach, którym w dniu 27 listopada 2008 roku na uroczystym podsumowaniu konkursu zostały wręczone nagrody za zwycięstwo. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami za udział w konkursie.

W kategorii A – przedszkola – zwyciężyło Przedszkole nr 2 i otrzymało Pomoc dydaktyczną „Las i ochrona środowiska”, radiomagnetofon SONY, drukarkę EPSON oraz wielki worek zabawek przeznaczony do pokoju zabaw.
W kategorii B – szkoły podstawowe –  zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8 i otrzymała wieżę, aparat cyfrowy SONY razem z kartą pamięci 1GB oraz zestawy książek do szkolnej biblioteki.
W kategorii C – gimnazja – zwyciężyło Gimnazjum nr 1 z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i otrzymało wieżę, aparat SONY razem z kartą pamięci oraz zestawy książek do szkolnej biblioteki.

Ponadto wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział w konkursie:
Szkoły podstawowe oraz gimnazja otrzymały radiomagnetofony firmy PHILIPS, zestawy książkowe;  przedszkola – zestawy zabawek; pomoc dydaktyczną „Las i ochrona środowiska oraz  radiomagnetofony firmy PHILIPS.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Myszkowa z GFOŚiGW w wysokości około 1100 zł  - każda nagroda główna i około 650  zł – każda nagroda za udział w konkursie.  Wartość wszystkich nagród zamyka się w kwocie 13.707,60 zł.

23

WRZ

2014

1847

razy

czytano

1621/2710

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.