"Ratujemy i Uczymy Ratować"

"Ratujemy i Uczymy Ratować"

„Ratujemy i Uczymy Ratować” – zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w klasach I-III. Wszyscy uczniowie klas I-III w ostatnich dniach lutego mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, którą zdobyli na warsztatach prowadzonych przez ratownika medycznego Pana Pawła Oleksiaka zorganizowanych przez nauczyciela klas I-III Martę Kuras.

Objętych szkoleniem zostało 153 uczniów, którzy:

1. Znają telefony alarmowe i potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby.
  2. Potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy.
  3. Wiedzą jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
  4. Potrafią wykonać resuscytację, którą przećwiczyły na specjalnych specjalistycznych fantomach.

Zajęcia te mały na celu kształtowanie właściwych nawyków i postaw w zakresie pomocy drugiemu człowiekowi. Cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów, którzy chętnie w nich uczestniczyli. Rodzice również bardzo przychylnie się o tej inicjatywie wypowiadali. Na koniec każdy uczeń dostał dyplom MA??EGO RATOWNIKA.

Wierzymy, w to że takie lekcje pomogły naszym dzieciom zrozumieć wartość życia ludzkiego i jak każdy z nas może pomóc drugiej osobie, aby to życie uratować. Zapewniamy, iż takie zajęcia będziemy w naszej szkole powtarzać.