Sprawa oświetlenia ulicznego wyjaśniona

Sprawa oświetlenia ulicznego wyjaśniona

W ubiegłym tygodniu miały miejsce negocjacje umowne z Rejonem Dystrybucji Energii Elektrycznej w Myszkowie z udziałem Burmistrza Myszkowa oraz Dyrektora Zakładu Energetycznego w Częstochowie.

Podczas negocjacji zostały uzgodnione warunki realizacji umowy oraz zasady ustalenia wynagrodzenia za wykonanie usługi oświetleniowej do końca 2010r.  Umowa o wykonanie przedmiotowej usługi zostanie niezwłocznie zawarta.

Przypomnijmy, że 14.10. br. Burmistrz Romaniuk skierował do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach pismo w celu wyjaśnienia spraw związanych z fimansowaniem oświetlenia ulicznego oraz jego planowaniem na terenie gminy. Opinia RIO w Katowicach z dnia 14.11.2008r. wskazuje, że utrzymanie instalacji oświetleniowych oświetlenia ulicznego i placów publicznych, stanowi obowiązek ich właściciela.