Znamy laureatów konkursu wiedzy o samorządzie i Unii Europejskiej

Znamy laureatów konkursu wiedzy o samorządzie i Unii Europejskiej

26 maja odbył się pierwszy konkurs dot. wiedzy o samorządzie i Unii Europejskiej, a dzień wcześniej został rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący nasze miasto. Autorami obu pomysłów jest Młodzieżowa Rada Miasta. Do ich realizacji włączył się Referat Promocji, Kultury i Sportu UM.

Nad konkursami patronat objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek i Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

Zwyciężczynią konkursu na plakat, który prezentujemy poniżej, jest Paulina Żyła uczennica Gimnazjum Nr 5 w Myszkowie. Nagrodą w konkursie jest roczny karnet na basen oraz nagroda rzeczowa. Na konkurs wpłynęło 46 prac. Praca Pauliny odznaczała się zarówno formą jak i profesjonalizmem wykonania.

W konkursie nt. samorządu i Unii Europejskiej wzięło udział 26 uczestników z Gimnazjum Nr 2, 3, 4 i 5 oraz naszego liceum. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odpowiedzieć na 26 pytań. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Machura z LO, drugie Iwona Gołuchowska z Gimnazjum nr 5, a trzecie tegoroczna abiturientka z zawierciańskiego liceum Aleksandra Buła. Cała trójka odwiedzi w przyszłym roku Parlament Europejski w Brukseli. Nagrodę ufundował prof. Jerzy Buzek. Oprócz atrakcyjnego wyjazdu zwycięzcy otrzymali roczne karnety na basen i do naszego kina.

Konkurs wiedzy o samorządzie i Unii Europejskiej - 26.05.2017 r. (Ilość zdjęć w galerii: 10)