Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Etwinningowy sukces Przedszkolaków z "Bajki"

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Etwinningowy sukces Przedszkolaków z "Bajki"

Przedszkole nr 1 „BAJKA” w Myszkowie od 5 lat realizuje Europejskie Projekty eTwinning. 

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W ubiegłym roku szkolnym dzieci z grupy „Krasnoludki” przez sześć miesięcy realizowały projekt „I LOVE MATHS”.  Partnerzy: Turcja, Słowacja, Hiszpania i Grecja.

Cele projektu:
1. Wzbogacanie wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej.
2. Rozbudzanie w małych dzieciach możliwości poznawczych.
3. W sposób zaplanowany i celowy tworzenie sytuacji kształtujących proces edukacji matematycznej.
4. Kształtowanie umiejętności współpracy w zespołach.
5. Wykonywanie doświadczeń pozwalających dzieciom lepiej zrozumieć zjawiska, przekonania i pojęcia związane z matematyką.
6. Udostępnienie metod nauczania nauczycielom z innych krajów.
7. Świetna zabawa podczas realizacji projektu.

Zabawy matematyczne są bardzo ważne w edukacji przedszkolnej. Wyzwalają chęć  poszukiwania. Dlaczego więc nie skorzystać z tego, by rozbudzać w małych dzieciach możliwości poznawcze, wzbogacać ich wiedzę i umiejętności w tym zakresie i jeszcze świetnie się bawić.

Innowacyjny projekt „I LOVE MATHS” opierał się na założeniu nauki poprzez zabawę, działaniu za pomocą konkretów, praktycznych ćwiczeń i był całkowicie skorelowany z celami zawartymi w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Tematyka matematyczna przejawiała się w wielu aktywnościach dzieci – społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej oraz ruchowej i zdrowotnej. Dzieci brały czynny udział w projekcie, wykonywały prace plastyczne, gry matematyczne, doświadczenia,  indywidualnie oraz zespołowo. Czuły że robią coś ważnego a efekty zostaną umieszczone w internecie do oglądania przez dzieci w innych krajach. Same niejednokrotnie były autorami pomysłów matematycznych. Działania projektowe podejmowane przez partnerów były spójne i skierowane na osiągnięcie założonych celów. Sposoby współpracy różnorodne, wzbudzające ciekawość  i entuzjazm przedszkolaków. Efekt końcowy to  wspólnie wypracowane materiały oraz podsumowanie projektu wraz z ewaluacją.

O projekcie:
https://twinspace.etwinning.net/16396/home
http://et-matematyka.simplesite.com/

Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości (QL) – wszyscy partnerzy.

Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Projekt otrzymał również  Europejską Odznakę Jakości (EOJ), którą przyznało Centralne Biuro Programu eTwinning – wszyscy partnerzy.

Ogromnym sukcesem jest zdobycie III MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „NASZ PROJEKT  2017” w kategorii wiekowej dla uczniów od 3 do 10 lat.

Konkurs zorganizowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pod Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji.

W konkursie wyróżniono i nagrodzono 17 najlepszych projektów eTwinning w Polsce.

Przedszkole nr 1 „BAJKA” w Myszkowie jest jednym z trzech wyróżnionych przedszkoli oraz jedną z trzech nagrodzonych placówek z województwa śląskiego.

Praca i działania realizowane w projekcie w ramach europejskiej współpracy szkół, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, zostały uznane przez jury konkursu za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali krajowej. Stosowane inicjatywy edukacyjne są przykładem dobrej praktyki, wartej upowszechniania zarówno w kraju, jak i za granicą.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 2 czerwca 2017r w Starej Pomarańczarni w ??azienkach Królewskich w Warszawie, na której  obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej – Pani Minister Marzenna Drab i Pan Rafał Lew-Starowicz. Ministerstwo Cyfryzacji reprezentował Pan Minister Marek Zagórski i Lider Cyfryzacji Pan Włodzimierz Marciński.

Dyplomy i nagrody z rąk znamienitych gości odbierały koordynatorka Elżbieta Sobolewska i Dyrektor Przedszkola nr 1 „BAJKA”  Pani Barbara Cupiał

W gali uczestniczyła również Pani Jolant Kempa z Miejskiego Zarządu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Myszkowie.

http://www.etwinning.pl/gala-rozdania-nagrod-w-konkursach-etwinning-2017/

Europejski Projekt eTwinning „I LOVE MATHS” był prezentowany jako przykład dobrej praktyki na Konferencji w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.

26

CZE

2017

2939

razy

czytano

730/2705

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.