O bieżących inwestycjach i remontach w skrócie

O bieżących inwestycjach i remontach w skrócie

Urzad Miasta informuje o bieżących inwestycjach, remontach oraz budowach dróg prowadzonych na terenie naszego miasta.

Budowa drogi w ul. Kochanowskiego w Myszkowie wraz z kanalizacją deszczową i kanalizacją sanitarną oraz wodociągiem
Konsorcjum składające się z PRD-M Myszków Sp. z o.o. (lider) i PP-H-U PROSPER INSTALBUD EKO s.c. wykonały podbudowę z tłucznia kamiennego oraz asfaltobetonu na odcinku od ul Słowackiego do ul. Topolowej oraz jest w trakcie wykonywania robót kanalizacyjnych. Tymczasowa droga łącząca ul. Topolową z ul. Reja została rozebrana. Wykonane zostały odcinki kanalizacji deszczowej  o łącznej długości 740 m. Pozostaje do wykonania 144 m. kanalizacji deszczowej. Natomiast kanalizacja sanitarna została wybudowana na odcinkach o długości ok. 1028 m. Pozostaje do wykonania ok. 60 m. kanalizacji sanitarnej. Podjęto decyzję o wykonaniu dodatkowych odcinków przyłączy w granicach pasa drogowego, do kanalizacji deszczowej w liczbie 18 szt. do posesji znajdujących się po lewej stronie drogi w kierunku ul. Jana Pawła II. Decyzja jest spowodowana zalewaniem wykopów ściekami pochodzącymi z sąsiadujących z pasem drogowym nieruchomości. Prace związane ze stworzeniem możliwości wykonania koryta, opóźnią na tych odcinkach roboty drogowe. Zatem inwestycja zostanie zakończona w przyszłym roku. W zależności od warunków atmosferycznych, ustalony zostanie zakres robót drogowych do wykonania jeszcze w br. Koszt wykonania inwestycji to 2.402.474,33 złotych wg oferty.

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie przy ul. Kościuszki 30
W dniu 05.11.2008r.  w wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych została zawarta umowa z firmą Zakład Remontowo- Budowlany „BILBUD”  z Zawiercia. Wykonawca rozpoczął prace związane z rozbiórką składu opału oraz modernizacją węzła cieplnego. Przypomnijmy, że łączna kwota dofinansowania tego zadania wraz z umorzeniem pożyczki może wynieść około 303.500,00 . Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie polegać będzie na ociepleniu budynku, modernizacji węzła cieplnego oraz częściowej modernizacji c.o.

Przebudowa drogi w ul. 1 Maja - III etap w Myszkowie wraz z budową kanalizacji deszczowej
Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowo Produkcyjne AKWA z Żarek wykonuje roboty budowlane. Wykonano kanał deszczowy o średnicy 400mm – długość 180 m. oraz kanał deszczowy o średnicy 800 mm – długość 175,5 m. Ponadto zamontowano separator z osadnikiem piaskowym do czyszczenia wód deszczowych, które będą odprowadzane za pośrednictwem rowu melioracyjnego do rzeki Czarna Struga oraz ułożono ponad 200m2 chodnika.
Część robót drogowych będzie musiała zostać wykonana w 2009r. z uwagi na panujące warunki atmosferyczne dotyczące temperatury powietrza w poziomie gruntu. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w projekcie budżetu na 2009r. Rozpoczęcie inwestycji nastąpiło 07.10.2008 r. a jej koszt to - 1.456.546,39 złotych.

Remont nawierzchni gruntowych dróg gminnych w Myszkowie
Firma Kafawox wykonała remont nawierzchni gruntowej w ul. Klonowej.
PRD-M Myszków Sp. z o.o. wykonało położenie nakładki asfaltowej w ul. Gołębiej na odcinku od ul. Słowackiego do firmy „Callida”.