100 lat OSP Myszków

100 lat OSP Myszków

W sobotę 24 czerwca jednostka OSP Myszków obchodziła Jubileusz 100-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęły się od raportu zaproszonych jednostek OSP. Rys historyczny jednostki przedstawił jej Prezes  dh Jan Kaim.

- Druhowie, pragnę dziś podziękować Wam ale i wszystkim strażakom za trud, bohaterstwo o oddanie w służbie. Życzę Jubilatom jak najmniej interwencji a najwięcej satysfakcji i zadowolenia z pełnionej społecznej funkcji - mówił Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak i zarazem druh OSP Myszków. Jubileusz to również okazja do uhonorowania tych najlepszych. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Klemens Podlejski, wiceprezes Zdzisław Ucieklak oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego Włodzimierz Żak wręczyli medale:

złoty dla dh Piotra Dydaka, dh Bogdana Raczka, dh Marka Fiutka,
srebrny dla dh Sylwii Pluty, dh Mateusza Labochy,
brązowy dla dh Krzysztofa Goca, dh Mateusza Raczka, dh Kamila Labochy, dh Pawła Błaszczaka.

Odznakom „Wzorowy Strażak” odznaczono dh Michała Stasiura, dh Paulinę Adamczyk, dh Agnieszkę Bajorek.

Poświęcono również wóz strażacki marki Mercedes, który dzięki staraniom burmistrza Włodzimierza Żaka jednostka otrzymała w 2016 r. Dopełnieniem uroczystości była msza święta w Kościele św. Stanisława B.M. Jak zwykle oprawę muzyczną zapewniła orkiestra OSP Mrzygłód, a miejsce na obchody użyczył Miejski Dom Kultury. Strażakom gratulujemy i życzymy kolejnych 100 lat.

Uroczystości 100-lecia OSP Myszków - 24.06.2017 r. (Ilość zdjęć w galerii: 22)

CZE