Dni Myszkowa 2017 za nami!

Dni Myszkowa 2017 za nami!

Za nami kolejne Dni Myszkowa. Rozpoczęliśmy je z TVP Katowice w sobotni poranek. Od godz. 10.00 właśnie z Myszkowa, a dokładniej z uroczego zakątka Dotyku Jury transmitowano inaugurację programu „Studio 3 na lato”. Oprócz zaproszonych gości spoza miasta w programie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć m. in. o naszych rodzimych winnicach, o wycieczkach rowerowych PTTK M-2, o trudach myszkowskich biegaczy i młodzieńczym entuzjazmie młodych piłkarek z MKS-u Myszków. Wspólnie z Gminą Myszków sponsorem tej audycji był Hotel Orle Gniazdo w Hucisku.

Zobacz relację z Myszkowa w "Studiu 3 na lato"

Popołudniowy koncert na Placu Dworcowym rozpoczął się od inauguracyjnego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej MDK. To jeden z najlepszych naszych „produktów eksportowych”, powód do dumy z bardzo zdolnych mieszkańców naszego miasta. Wobec Orkiestry mamy na przyszłość szerokie promocyjne plany. Kolejni wokaliści Liber & Ina dali popis występu, który mocno podgrzał atmosferę.

Lecz nic nie jest w stanie przebić koncertu z okazji 20-lecia pracy solistki, pięknej kobiety Anny Wyszkoni. Prawie dwugodzinny koncert przyciągnął pod scenę tłumy ludzi. Każdy utwór Ani to przebój, który nuci każdy z nas. Podczas koncertu nie brakło chwil wzruszenia, gestów wspomnień o ludziach, których już nie ma wśród nas, a którzy poprzez swoje życie, swoją twórczość i osobowość sprawili, że świat stawał się lepszym był wzruszającym hołdem.

Niedziela powitała nas deszczem i chmurami, ale popołudniu  zza chmur wyłoniło się słońce. Inwazja bajek Formacji Estradowej POKUSA rozpoczęła niedzielny koncert. Kabaretowi OT.TO tak spodobała się myszkowska publiczność, zresztą z wzajemnością, że znacznie wydłużył swój występ.  Kabaret OT.TO to klasyka i najwyższa liga polskiego kabaretu. Big Silesian Band & Rudi Schuberth to kolejna gwiazda sobotniego wieczoru. Pełen humoru i dowcipu recital był najlepszym podsumowaniem Dni Myszkowa 2017. Pokaz sztucznych ogni zakończył imprezę.

Niebywałą atrakcją dla najmłodszych był park karuzel i atrakcji dziecięcych. Te kolorowe i bajkowe „huśtawki” cieszyły się przez dwa dni ogromną popularnością.

Gospodarzem imprezy był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak a organizatorem - Miejski Dom Kultury. Patronat medialny objęli TVP 3 Katowice, ITV Region, Dziennik Zachodni.

Gospodarz miasta Włodzimierz Żak i organizatorzy dziękują sponsorom, którymi byli:
Grupa PSB MRÓWKA – sponsor główny
Krakowski Bank Spółdzielczy
Sokpol
Denar Travel
Hotel Villa Verde
Pizzeria Capri
ZWiK Myszków
OTTAVO
Jurajska
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
Restauracja Kongres