Dzień Młodzieży w Gimnazjum Nr 3

Dzień Młodzieży w Gimnazjum Nr 3

14 listopada 2008 roku Gimnazjum nr 3 w Myszkowie już po raz dziesiąty obchodziło Dzień Młodzieży. Zgodnie z tradycją tegoż gimnazjum obchody te połączone były z otrzęsinami klas pierwszych, które w obecności dyr. Anity Marek oraz zaproszonych gości, Janusza Romaniuka Burmistrza Miasta Myszkowa i Krystyny Jasińskiej, kierownika Wydziału Edukacji, Kultury u Sportu, a także całej społeczności szkolnej, złożyły uroczyste ślubowanie.

Po tym doniosłym fakcie dyrektor  Anita Marek przyjęła nowych uczniów w poczet gimnazjalistów, życząc im aby w murach tej szkoły czuli się bezpiecznie oraz rozwijali się wszechstronnie, nie zapominając o swoich zainteresowaniach i pasjach. Burmistrz J. Romaniuk uświadomił młodzieży, że wkraczanie w bardziej dorosłe życie, to nie tylko większe prawa, ale przede wszystkim większa odpowiedzialność i znacznie większe obowiązki.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie klas starszych przystąpili do czynnego sprawdzania, czy nowi żaczkowie godni są zaszczytnego miana gimnazjalisty. Próby owe odbywały się w iście królewskim stylu, w scenerii starożytnego Egiptu, a łaskawie przyglądał im się sam faraon w towarzystwie swojej świty. Pierwszaki miały do pokonania, między innymi, rzekę Nil na wywrotnych łódeczkach, wybudowanie piramidy mądrości, połów „rybek” ustami, odnalezienie atrybutów faraona w labiryncie pomieszczeń szkolnych, a także wykonanie egipskiego makijażu i ułożenie kunsztownej fryzury. To tylko niektóre próby przygotowane przez SOU pod kierownictwem pani J. Miroszewskiej. Rywalizacja między pierwszoklasistami była zacięta, ale pełna humoru, w atmosferze dobrej zabawy i zakończyła się sukcesem. Faraon orzekł, że „nowi” godnie będą reprezentować tę szacowną szkołę. Nauczyciele zaś wyrazili nadzieję, że szkolne zmagania w ciągu trzech lat ich wspólnego pobytu w tej placówce wzbogacą ich wiedzę i osobowość.