Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 793 na odcinku Żarki - Myszków

Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 793 na odcinku Żarki - Myszków

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w obecności Stanisława Dąbrowy, wicemarszałka województwa śląskiego, włodarzy  miast  Myszkowa i Żarek, oraz starosty myszkowskiego podpisał z wykonawcą umowę  na roboty budowlane dotyczące przebudowy drogi  wojewódzkiej Nr 793 na odcinku Żarki – Myszków.

We wtorek 18 lipca 2017r. nastąpi przekazanie terenu budowy, a roboty potrwają do końca września 2018r.

Przebudowa drogi zostanie wykonana w nowoczesnej technologii zaprezentowanej pod adresem www.slaskie.pl i obejmuje m. in. budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz finansowanej przez Gminę Myszków kanalizacji sanitarnej w ul. Kościuszki w Myszkowie (na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Żytniej).

O zmianie organizacji ruchu i wszelkich niedogodnościach związanych z przebudową drogi, mieszkańcy Myszkowa, Żarek i okolicznych miejscowości będą na bieżąco informowani.

LIP