VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 18-20 października, już po raz VII odbędzie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Aby móc wziąć udział w Kongresie, należy kliknąć tutaj i dokonać rejestracji. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest dorocznym, międzynarodowym, spotkaniem przedsiębiorców, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz ludzi nauki, podczas którego odbywa się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych dotyczących wyzwań, przed którymi stają podmioty z sektora MŚP działające w Europie i w Polsce. Wzajemna wymiana myśli i poglądów poparta merytorycznymi argumentami pozwala znajdować rozwiązania, których wdrożenie powinno zaowocować polepszeniem warunków stwarzanych przez otoczenie biznesowe mikro, małym i średnim przedsiębiorcom.

Tegoroczny Kongres będzie przebiegał pod hasłem „Uwolnić Biznes”, które rozumiemy wielopłaszczyznowo. Staramy się, by zawierał jak najwięcej praktycznych podpowiedzi dla przedsiębiorców. W ścieżkach „Wiedza i „Kompetencje” będą odbywać się sesje i warsztaty z udziałem ekspertów i praktyków biznesu. W trakcie Kongresu poruszana będzie również tematyka samorządowa, ponieważ to samorządy są największym inwestorem w naszym kraju, beneficjentem środków unijnych, organizatorem systemu edukacji, opieki zdrowotnej, życia kulturalnego na swoim terenie. Nie zapominamy także o wymiarze międzynarodowym, gdyż tylko we współpracy, porównywaniu doświadczeń i wymianie informacji jest możliwy rozwój i zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw.

Zważywszy na wagę oraz rolę sektora MŚP w tym szczególnie mikro firm oraz firm rodzinnych we współczesnym świecie gospodarczym bardzo zależy nam udziale w gremiach kongresowych ekspertów o powszechnie uznawanym autorytecie, praktyków biznesu, samorządowców oraz osób mających wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Więcej na stronie www.ekmsp.eu