Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Komunikat w sprawie pierwokupu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Komunikat w sprawie pierwokupu

Na ostatniej sesji Rady Miasta w dniu 23 listopada br. Radni Rady Miasta zaproponowali, by na stronie internetowej zamieścić informację na temat ostatnich wydarzeń związanych z prawem pierwokupu działki przy ul. Kopernika. Ustawa z 2010r. poz. 651 mówi, że Gmina może skorzystać z prawa pierwokupu min. w przypadkach gdy działka znajduje się na terenie objętym rewitalizacją, tak jak miało to miejsce w przypadku omawianej.

Zakup działki przy ul. Kopernika obrazują dwa rysunki, przedstawiające stan aktualny i gdyby zakup doszedł do skutku. Jak widać, Gmina posiada akt własności na trzy działki o szerokości 8,1 m (dwie działki) i 8,4 m (jedna) - oznaczone kolorem zielonym. Pomiędzy nimi znajduje się działka o szerokości 16,8 m - oznaczona kolorem czerwonym, którą Gmina chciała nabyć w drodze pierwokupu, tym bardziej, że cena za m² wynosiła 9,93 zł. W sumie, mogliśmy skorzystać z okazji i się stać właścicielem działki o powierzchni ok. 1,1 ha. Z chwilą zakupu i połączenia wszystkich działek, atrakcyjność terenu zdecydowanie by wzrosła. 

  

Stan aktualny.                                                                   Tak mogło być.

Trzeci rysunek obrazuje pas nieruchomości, który kupiła Firma Sokpol. Działka położona wzdłuż rzeki Warty o szerokości ok. 6 m na długości 160 m, której m² kosztował 31,60 zł. Gmina mogła kupić tę działką, ale zachodzi pytanie „po co?”. Jej sprzedaż w żaden sposób nie zagraża mieszkańcom tamtejszych bloków, które usytuowane są przy ul. Kościuszki. Pas o takiej szerokości nie nadaje się do ruchu transportu ciężkiego, a zgodę na ustanowienie zjazdu wydaje Burmistrz Miasta.

Kiedy na początku kadencji Burmistrz Włodzimierz Żak kupił ponad 6 ha za 10 tys. zł. z zamiarem przekształcenia jej w teren przemysłowy i włączenia w Specjalną Strefę Ekonomiczną wielu powątpiewało w tą transakcję. Na szczęście nie wątpiła w nią Rada Miasta. Po paru latach starań i zabiegów, mamy zagospodarowany cały teren, w przyszłości nowe miejsca pracy i  większy wpływ z podatków, a póki co do kasy miasta, w sumie, wpłynęło ok. 2 mln. zł.

Przywilej pierwokupu to przede wszystkim pragmatyzm i perspektywa. W przypadku terenu na Gruchli Gmina czyli mieszkańcy skorzystali, mogliśmy również skorzystać w przypadku ul. Kopernika. Szkoda.

24

LIS

2017

4732

razy

czytano

678/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.